Windows 8.1’in Bilgisayara Bağlanma Özelliği

Microsoft‘un işletim sistemi olarak son güncel sistemin bildiğiniz gibi diğer sistemlerden ayıran belli başlı özellikler var. PC ve Laptop’lardan farklı başka platformlardada kullanılması gibi başka bilgisayarlara bağlanmasıda etkileyici bir özellik. Şimdi size tanıtacağım adımları takip ederek bilgisayarınıza aynı işlemleri yaparsanız istediğinz yerde bilgisayarınızı taşımadan kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza dosya aktarımı yapabilir dosya alabilir dosya yükleyebilir ve diğer işlemleride yapabilirsiniz.

Windows 8.1‘in bu özelliği sayesinde microsoft üyelik sayısı gün geçtikçe artmaktadır çünkü bu özelliği kullanabilmeniz için microsoft hesabına sahip olmanız gerekiyor.

Windows 8.1’li bir bilgisayardan başka bir windows 8.1’li bilgisayarda hesap açarak dilediğiniz işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sizde hemen yeni bir microsoft hesabına sahip olmak için Bilgisayar ayarları > Hesaplar > Hesabınız yolunu izleyerek yeni bir microsoft hesabına sahip olabilirsiniz.

Başka bir bilgisayardan kendi bilgisayarınıza bağlanmak içinse Bilgisayar ayarları uygulamasını açın ve Hesaplar > Diğer Hesaplar yolunu izleyin ve Hesap ekle seçeneğine tıklayın. Bu adımları tamamladıktan sonra bilgisayarınıza uzaktan kolaylıkla bağlanabilirsiniz. Ancak bazı programlar sayesinde başka bilgisayara bağlanıp bu ayarları kendiniz yapamazsınız çünkü Microsoft’un geliştirdiği güvenlik sistemi nedeniyle bu ayarları yaparken hesap yöneticisinin size izin vermesi gerekiyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0