Windows 8, XP’nin Etkisinden Kurtulamıyor

Günlük hayatımızda etkili olarak kendisini gösteren işletim sistemleri arasında en fazla düzeyde kullanılan ve bu bağlamda kullanıcılara etkisini hissettiren Microsoft bazlı kullanıcılara ulaştırılan Windows işletim sistemleridir. Bu bağlamda fazlaca etkin bir konumda yer alacak bir potansiyeli içerisinde barındıran işletim sistemleri, her ne kadar gelişim göstermeye devam ederek; kendilerini sürekli olarak yenileyerek yeni güncellemeler ışığında hizmet anlayışını üst kademede tutmaya devam etse de bu noktada eskilerin etkisinden kurtulamayarak, bir noktada mutlaka yer edinmesi anlamında kullanmaya devam ediyor.

Windows 8’in Etkisizliği

Windows 8

Windows 8, XP model alınarak üretilmiş


Microsoft tarafından emekli edilen ve bu noktada bilgisayarlardaki etkisini kaybeden Windows XP, işlevini yitirmiş olmasına karşın halen daha etkilerine rastlanılabiliniyor. Microsoft‘un işletim sistemlerinden bir tanesi olan Windows 8, halen daha XP etkisinden üretici firmanın kurtulamadığını gösterildiğini ortaya koyuyor.

Windows 8 de bilgisayarların faaliyetini izlemesi anlamında ne denli başarısız bir tutum içerisinde olduğunu söylersek, bu noktada yanılgıya düşmüş olmayız. Çünkü XP kullanıcılarının değerlendirmelerine göre ikisinin arasında pek fazla fark bulunmayarak, bu konu hakkında son derece yetersiz bir işletim sistemi olarak görülebilmektedir. Onca yıl geçtikten sonra farklı bir uygulama beklerken Windows 8’in bu denli bir tutumla üretileceğini tahmin edemezdik. Bu yüzden kullanıcılar Windows 8 yerine bir eski sürümü olan Windows 7 kullanımını daha çok tercih ediyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0