Windows 9 ön izleme sürümü gelecek ay gelebilir

Microsoft tarafından geliştirilen en güncek ve en hızlı işletim sistemi olarak gösterilen Windows işletim sisteminin en güncel sürümü olan Windows 8.1 her ay yeni büyük bir güncelleme alacak, Windows 8.1 her ay yeni güncelleme alacak ancak Windows 9 işletim sistemiyle beraber kullanıcılar daha rahat bir tasarıma sahip olacaklarından dolayı şimdiden Windows 9 işletim sisteminin yayınlanmasını bekliyorlar.

Bugün gelen bilgilere göre ilk olarak ön izleme sürümü olarak yayınlanacak olan Windows 9 işletim sisteminin ön izleme sürümünün gelecek ay yani Eylül ayında yayınlanabileceği bildirildi.

Windows Threshold kod adına sahip olması beklenen Windows 9 işletim sistemi beraberinde birden fazla özelliği yanında getirecek, birçok işletim sistemlerinde alıştığımız standart masaüstü arayüzünün Windows 9 işletim sistemi ile beraber gelebilme ihtimalide oldukça büyük.

Sesli asistan gelebilir.

Windows 9 işletim sistemi ile beraber Apple tarafından Mac bilgisayarlarda kullanılacak olan Siri benzeri sesli asistan Cortana’nın Windows 9 işletim sisteminde yer alacağı biliniyor.

Windows 9 işletim sistemine sahip olacak kullanıcılar bundan sonra konuşarak bilgisayarlarına emir verebilecekler, örneğin 12.12 saatine alarm kur diye bir söz söylediğinizde Cortana size alarmı otomatik olarak kuracak.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0