Ana SayfaTeknoloji HaberleriWindows Phone 2018 yılında bakın % kaç pazar payına ulaşacak

Windows Phone 2018 yılında bakın % kaç pazar payına ulaşacak

-

Far Cry 7 İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Oyun dünyasının sevilen serilerinden olan Far Cry, 2021 yılında çıkan 6. oyundan sonra Far Cry...

Henüz geliştirilme aşamasında olan ancak 2 yıla yakın bir süredir hala kendini tam olarak geliştirememiş olan Windows Phone işletim sistemi için bugün çarpıcı bilgiler geldi.

Pazar payı oranlarına bakıldığında Android ve iOS işletim sisteminde sonra 3. Sırada yer alan Windows Phone işletim sistemi 2018 yılında %10 pazar payına ulaşacak.

Pazar payı oranı oldukça düşük.

Henüz şuan için sürekli altlarda yer alan işletim sistemi maalesef 2018 yılında hala 3. Sırada belki daha alt sıralarda yer alabilir, Gartner Grup pazar araştırmacı şirketi tarafından yapılan analiz sonuçlarına göre Windows Phone işletim sistemi eğer bu durumu ile ilerler ve herhangi bir ilerleme kaydetmezse %10 pazar payına ancak 2018 yılında ulaşabilecek.

Microsoft tarafından sürekli olarak yeni üreticiler istendiği belirtilse bile kullanıcıların 512MB RAM sorunundan dolayı işletim sistemini tercih etmedikleri aşikar, henüz daha yeni yeni Subway Surfers gibi oyunların optimize edildiği 512MB RAM Windows Phone telefonlar Microsoft tarafından böyle ilerletilirse %10 pazar payına ulaşacak.

Bazı kaynaklara göre ise Windows Phone işletim sisteminin 2016 yılında %20 pazar payına sahip olacağı ve iOS işletim sistemini geride bırakacağı açıklanıyor.

-- Reklam --

En İyi Amazon Prime Filmleri – Ocak 2023

Amazon Prime'ın ayrıcalıklarından yararlanan bir müşteri değilseniz ve bu ay platformda ne popüler bilmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Birbirinden...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz