Windows Phone 2018 yılında bakın % kaç pazar payına ulaşacak

Henüz geliştirilme aşamasında olan ancak 2 yıla yakın bir süredir hala kendini tam olarak geliştirememiş olan Windows Phone işletim sistemi için bugün çarpıcı bilgiler geldi.

Pazar payı oranlarına bakıldığında Android ve iOS işletim sisteminde sonra 3. Sırada yer alan Windows Phone işletim sistemi 2018 yılında %10 pazar payına ulaşacak.

Pazar payı oranı oldukça düşük.

Henüz şuan için sürekli altlarda yer alan işletim sistemi maalesef 2018 yılında hala 3. Sırada belki daha alt sıralarda yer alabilir, Gartner Grup pazar araştırmacı şirketi tarafından yapılan analiz sonuçlarına göre Windows Phone işletim sistemi eğer bu durumu ile ilerler ve herhangi bir ilerleme kaydetmezse %10 pazar payına ancak 2018 yılında ulaşabilecek.

Microsoft tarafından sürekli olarak yeni üreticiler istendiği belirtilse bile kullanıcıların 512MB RAM sorunundan dolayı işletim sistemini tercih etmedikleri aşikar, henüz daha yeni yeni Subway Surfers gibi oyunların optimize edildiği 512MB RAM Windows Phone telefonlar Microsoft tarafından böyle ilerletilirse %10 pazar payına ulaşacak.

Bazı kaynaklara göre ise Windows Phone işletim sisteminin 2016 yılında %20 pazar payına sahip olacağı ve iOS işletim sistemini geride bırakacağı açıklanıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0