Windows Phone 8.1 36 Ay Boyunca Güncellenecek!

Microsoft’un mobil işletim sistemi olan Windows Phone’a, geçtiğimiz günlerde 8.1 güncellemesi gelmişti. Microsoft bu güncellemenin ne kadar geçerli olacağını açıkladı.

Microsoft’un akıllı telefonlarda kullandığı işletim sistemi Windows Phone, Nokia başta olmak üzere çeşitli üreticilerin telefonlarından telefonlarda kullanılarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz haftalarda cihazlara gelen Windows Phone 8.1 güncellemesi ile uzun süredir beklenen özelliklere kavuşan işletim sisteminin ne kadar süre güncelliğini koruyacağı merak konusu olurken , Microsoft tanıtılan telefonların ne zamana kadar güncelleme alacağını açıkladı.
Windows Phone güncellemelerini tüm cihazlara eş zamanlı vermeyi tercih eden Microsoft’un Windows Phone 8.1’i yaz döneminin başında yayınlaması beklenirken, şirketin Windows Phone 8.1 ön yüklü gelen akıllı telefonları ne kadar süre güncel tutacağı da açıklandı. Microsoft’un yaptığı açıklamalara göre Windows Phone 8.1 ön yüklü gelen cihazlar 36 ay boyunca güncelliğini koruyacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0