Ana SayfaTeknoloji HaberleriWindows Phone 8.1 ilk kritik hatasını verdi

Windows Phone 8.1 ilk kritik hatasını verdi

-

Hyundai Ioniq 6’nın Maksimum Menzili Yükseldi

Hyundai bugün, Ioniq 6 için EPA tarafından tahmin edilen nihai menzil aralık numaralarının açıklandığını duyurdu....

Windows Phone 8.1 işletim sistemi yavaş yavaş yayınlanmaya başladı, ancak sorunları da beraberinde getirdi, bugün gelen bilgilere göre Windows Phone 8.1 işletim sistemi Bitlocker hatası verdi, bildiğiniz üzere Windows üzerinde Microsoft tarafından geliştirilmiş olan Bitlocker şifreleme yaparak izinsiz girişleri önlüyor, Microsoft tarafından unutulduğunda dünyanın en iyi hackerı bile gelse kırılamayacağını belirttiği Bitlocker bu sefer Windows Phone 8.1 üzerinde hata verdi.

Windows Phone cihazlar güncelleme sırasında çöktü.

Henüz Windows Phone işletim sistemi üzerinde Bitlocker şifreleme türü bulunmuyor, ancak Microsoft’un cihazlar üzerinde izin verdiği kilit ekranının Bitlocker kullandığı iddia ediliyor, kullanıcılar cihazlarında Windows Phone 8.1 işletim sistemini yüklerken hata verdiğini ve cihaz oturumlarının çöktüğünü belirtti.

Cihaz oturumu çöken kullanıcılar cihazlarının neden bu hatayı verdiğini merak ederken Microsoft cephesinden herhangi bir açıklama yapılmadı, kullanıcılar çareyi telefon yazılımlarını brick programıyla tekrar yüklemekte buldu, ancak Windows Phone 8.1 işletim sisteminin neredeyse 6 ayı aşkın süredir test edildiğini belirten kullanıcılar böyle hataların sürekli olarak yaşandığını final Windows Phone 8.1 sürümünde böyle hataların olmaması gerektiğini belirtti.

Bitlocker Bitlocker2

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Kaliforniya Yollarında Göründü

Tesla, Cybertruck'ı 2019'da duyurdu. Duyurudan bu yana, merakla beklenen bu araçta pek bir ilerleme görmedik. Ancak şirket, üretimi iptal...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz