Ana SayfaTeknoloji HaberleriWindows Phone OS Ne Kadar Gelişti?

Windows Phone OS Ne Kadar Gelişti?

-

Asus VG279Q Teknik Özellikleri!

Günümüzde oyun dünyası oldukça kendini geliştiren bir sektör olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle profesyonel oyuncular ekipmanları...

2 yıl önce Microsoft tarafından baştan aşağı tasarlanan yeni işletim sistemi Windows Phone 8 2 yıl içerisinde ne kadar bir gelişme gösterdi?

Her ne kadar şuan için hala gelişim aşamasında olsa da 2 yıl içerisinde oldukça büyük tasarımsal değişiklikler yaşayan Windows Phone işletim sistemi genel anlamda maalesef tam anlamda büyük bir gelişim gösteremedi.

Şuan için baktığımızda resmi olarak Windows Phone 8.1 güncellemesi ile beraber kullanıcılar diğer akıllı işletim sistemlerinde bulunan birçok özelliğe daha yeni kavuşuyor, bunun için maalesef diğer işletim sistemleri ile beraber karşılaştırıldığında Windows Phone hala eksikliklere ve bazı gereksinimlere yer vermiyor.

Bunun yanı sıra sürekli olarak eksik gelen güncellemeler ve eksik olan özellikleri üst düzey telefon seven kullanıcılar tercih etmek istemiyor, günümüzün eriştiği mobil teknoloji sayesinde sürekli resmi olarak yayınlanan uygulamaların Windows Phone üzerinde bulunmayışı da kullanıcıları sistemden soğutuyor.

En Önemli Faktör Microsoft

Microsoft tarafından baştan aşağı tasarlanan Windows Phone işletim sistemi ilk olarak Windows Mobile olarak adlandırıldı, sonralarda Microsoft tarafından ismi değiştirilerek Windows Phone olarak değiştirildi.

En önemli faktör Microsoft, işletim sisteminin yöneticisi Microsoft maalesef 2 yıl boyunca kullanıcılar için çabaladı ancak maalesef  kullanıcıların beklediği birçok yenilik sistem üzerinde yer almadı, bunlardan bazılarını sayacak olursak, 3G üzerinden görüntülü görüşme, telefonun boşta kaldığı süre boyunca aşırı derecede enerji (şarj) harcaması, sürekli ısınma sorunlar (gelen güncellemeler ile beraber biraz daha düzeltilmiş durumda), kamerada sarı renk bulanıklıklar, kamera üzerinde karıncalanma sorunları gibi eksiklik ve sorunlar hala giderilmiş değil.

Kullanıcıların en çok istediği özellikleri işletim sistemine bir türlü entegre edemeyen, daha doğrusu etmek istemeyen Microsoft eğer bu yol üzerinde ilerler ise bir kaç yıl içerisinde işletim sistemini tamamen kaybedecektir diyebiliriz, günümüzde 3. sırada olan Windows Phone işletim sistemi en çok kamera severler ve ilk defa akıllı telefon alacak olan kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Kısacası açıklama yapacak olursak, Windows Phone işletim sistemini cepkolik.com ekibi olarak kötülemek istemeyiz ancak Microsoft’un kullanıcıları güncelleme konusunda oldukça uzun süre bekletmemesi ve kullanıcıların söylediklerini dikkate alması taraftarıyız.

Sizce Windows Phone işletim sistemi 2 yıl içerisinde ne kadar bir gelişim gösterdi? bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

-- Reklam --

Dell XPS 13 9315 Bilgisayar Satışa Çıktı!

Dell, Hindistan'da yeni bir 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü. XPS 13 9315 olarak adlandırılıyor. Cihaz, amiral gemisi...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.