Windows XP’den Vazgeçilemiyor

Teknolojik çağın en önemli adımı olarak nitelendirilen bilgisayarlar da belli bir işletim sistemi dahilinde çalışmalarını sergileyerek, bu bağlamda ellerinden geleni gösterme durumu ile insan hayatında kolaylık sağlayan bir unsur olarak dikkat çekiyorlar. Diğer açıdan da bakacak olursak, internet işlemleri dahilinde çalışmalarını sürdüren bu tür mekanizmalar dahilinde bazı programlar ve sistemler miladını doldurarak, yerini yenisine bırakmak zorunda kalabiliyor.

Windows XP Hala Kullanılıyor

Windows işletim sistemleri

Windows XP halen daha kullanılıyor

Windows XP, bahsettiğimiz olgunun en iyi örneklerinden bir tanesi olarak gösterilebilir. Bu tür işletim sistemi modellerinde de yenisi çıktığı takdirde eskisi zaman içerisinde rafa kalkacaktır. Yalnız Windows’un XP sürümünden vazgeçemeyerek, bu işletim sistemini kullanmakta ısrarcı bir davranış sergileyen şirketler hala bulunuyor. Bu yüzden Microsoft tarafından rafa kaldırılması Nisan 2015 tarihine kadar ertelenmişti.

Microsoft’un yeni aldığı karara göre, Windows’un XP adlı işletim sistemi sürümünü kullanmaya ısrarla devam eden kuruluşlar, artık iki katı para ödeyerek, bu hizmetten faydalanmaya devam edebilecekler. 13 yıldır bilgisayar kullanıcılarına hizmet veren XP’nin bu denli hizmet vermesinden sonra emekliliğe ayrılması kaçınılmaz bir nokta olmasına rağmen hala kullanışlı bir yapıda olmasından dolayı tercih edilmesi de Microsoft’un işine geldi.

Şirket bilgisayarlarından her sene 200 dolarlık bir ücret alınırken, şimdi iki katına çıkarak 400 dolara yükseltildi. Şirketlerin ise hala söz konusu işletim sistemini kullanıp kullanmayacağı bir merak edilecek unsur haline geldi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0