Ana SayfaTeknoloji HaberleriWordPress 4.5 Sürümü Yayınlandı!

WordPress 4.5 Sürümü Yayınlandı!

-

Star Wars Jedi: Survivor Tanıtıldı!

Günümüzün en büyük kurgu evrenlerinden birine sahip olan Star Wars serisini bilmeyen yoktur. Özellikle oyunları...

Son yılları hızla popülerleşen içerik yönetim sistemi WordPress 4.5 sürümünü yayınladı. Beraberinde birçok yenilik getiren güncellemenin detayları haberimizde yer alıyor.

Başarılı güncelleştirmelerinin yanında tema ve eklenti konusunda sunduğu sayısız seçenek ile bloglardan, e-ticaret sitelerine kadar birçok amaçla kullanılabilen WordPress, son derece başarılı bir platform.

İnternet genelinde %25’lik kullanım alanına sahip olan WordPress’in açık kaynak kodlu versiyonu da geçtiğimiz aylarda çıkmıştı.

WordPress 4.5 Çıktı!

Güncelleme ile gelen yeniliklere baktığımızda ilk olarak metin içerisindeki link verme penceresinin kaldırıldığını bunun yerine satır içi bağlantı verme menüsü eklendiğini görüyoruz. Bu menüde çıkan kutucuğa link yapıştırabiliyor veya içeriklerimizin arasından arama yapabiliyoruz.

Tema özelleştirici üzerinde yapılan değişikler ile de sitenizin bilgisayar, tablet veya cep telefonunda nasıl durduğuna anlık olarak göz atabiliyorsunuz. Bunun yanında özelleştirici üzerinden logo değişikliği yapmak da mümkün oluyor.

Başlıklarda ve listelerde kullanılan biçimleme kısayollarında yapılan değişikler ve yatay çizgi de dahil edildi. WordPress altyapısından yararlanan bir internet sitesi sahibiyseniz, yönetim panelinizde WordPress 4.5 güncellemesini yapabilirsiniz.

-- Reklam --

Android telefonunuzda indirilenleri nasıl bulabilirsiniz?

Web'de gezinmek bir yaşam biçimi olduğundan, dosya indirmek çoğumuzun yaptığı düzenli bir günlük etkinliktir. Müzik, fotoğraf veya video olsun,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz