Ana SayfaTeknoloji HaberleriXiaomi 1500 Microsoft Patenti Aldı, Firma Batı Pazarına Açılmak İstiyor

Xiaomi 1500 Microsoft Patenti Aldı, Firma Batı Pazarına Açılmak İstiyor

-

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, 1500 adet Microsoft patenti alacağını duyurdu. Bunların pek çoğu mobil yazılımlarla ilişkili olurken, uzmanlar durumu Xiaomi’nin batı pazarına açılma hamlesi olarak yorumluyor. Anlaşmanın mali şartları ise açıklanmadı.

Kendi ülkesinde yüzde 26’lık payla Android pazarını domine eden Xiaomi, yurt dışında da hızla büyümek istiyor. 2014 yılında Ericsson Hindistan’da Xiaomi’ye dava açmıştı ve Delhi Yüksek Mahkemesi yargıcı Xiaomi’nin ülkede ürün satmasını yasaklamıştı.

microsoft office

O zamandan bu yana Xiaomi patent portfolyosunu genişletmek, Qualcomm gibi firmalarla anlaşmak istiyor. Hem yüksek, hem orta seviye Android cihazlar üreten Xiaomi, son olarak da geçtiğimiz günlerde Mi Drone adlı giriş seviyesi insansız uçağını duyurmuştu.

Bundan böyle Xiaomi akıllı telefonlar kutudan Microsoft Office ve Skype yüklü hâlde çıkacak, ayrıca pek çok Microsoft markalı yazılım da Xiaomi’lerle uyumlu olacak. Bu yıl Eylül ayından itibaren Xiaomi’nin Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 ve Redmi 3 modelleri, Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve Skype yüklü şekilde kullanıcılara sunulacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here