Xiaomi artık kendi ülkesinin bir numarası!

Xiaomi, Şimdi Çin’in 1 numarası!

Bildiğiniz gibi uzun bir süredir Xiaomi ile ilgili satış rekorlarını sizlere aktaracak niteliktei haberlere bolca yer verdik. Bunlar anlaşılan o ki sadece haber olarak kalmamış ve gerçek manada istatistiklere de oturmuş. Piyasada bilinen satış araştırmaları firmalarından birisi olan Canalys’in raporlarına göre Xiaomi artık Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi konumuna ulaşmış durumda. Hatta öyle ki Samsung’un satış oranlarını dahi Xiaomi kısa süre içerisinde geride bırakmayı başardı.

Xiaomi‘nin ardından ise raporlarda ikinci sıranın sahibi olarak Samsung görünüyor. Yılın ikinci çeyreğinde Xiaomi %14 market payını elde etmeyi başardı samsung ise %12 gibi bir rakam elde edebildi. Üçüncü sıraya baktığımızda ise 200.000 satış ile Lenovo’yu görebiliyoruz.

Xiaomi’nin böyle bir başarı elde edecek olması zaten muhtemeldi. Avrupa’ya da açılan Çin merkezli akıllı telefon üreticisi şirket kısa süre içerisinde amiral gemilerini Türkiye içerisinde de satışa sunacak. Bakalım, Xiaomi diğer ülkelerde Samsung’un tahtını ne kadar zorlayacak?

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0