Xperia Z4’ten Haber Var!

Sony’nin “amiral gemisi” tabir edilen ve neredeyse her 6 ayda bir yeni bir modeli çıkan Xperia Z serisinin son modeli olacak Xperia Z4’ün bazı özellikleri teknoloji haberleri sitelerine sızdırılmaya başlandı. Çıkış tarihi konusunda da çeşitli söylentileri bulunan bu telefonda, eskisi gibi modellerin özelliklerinin hemen hemen aynı olmayacağı, ciddi teknolojik değişimlerin gerçekleşeceği düşünülmekte.

1409933558_sony-xperia

Xperia Z4, tahmini olarak Mart 2015’te tanıtılacak ve serisinin en güçlü telefonu olacak. 5,5 inç ve Quad HD ekran, 64 bit mimari, 8 çekirdekli Snapdragon 810 işlemci gibi özelliklerinin bulunması beklenen telefonda, 4 GB RAM, 32 GB dahili hafıza bulunacağı da iddia edilmekte. Z1’den beri kullanılan ve Sony kullanıcıları tarafından özellikleri geliştirilmediği için oldukça eleştirilen kamera özelliklerinin de geliştirileceği ve donanım özelliklerinin sınıfının en üst düzey kamerası olarak üretileceği söyleniyor.

Kullanıcıların Sony’e yönelik en önemli eleştirilerinden birisi ise 6 ayda bir çıkarttığı amiral gemisi modelleriyle eskisinin değerini yitirmesine sebep olması ve kullanıcısına yarı yolda bırakıldığı hissiyatını oluşturmasıydı. Xpeia Z4 modelinin çıkmasının ardından Sony’nin bu duruma da bir düzenleme getirmesi ve artık üst sınıf telefon modellerinin tanıtımlarını yılda bir sefere indirgemesi beklenmekte.

Eğer Xperia 4 beklendiği kadar güçlü özelliklere sahip olup, Xperia serisinin beğenilen tasarım modelini bu seride de bozmazsa, en çok tercih edilen üst sınıf Android işletim sistemi kullanan telefon modelleri arasına girebilir ve Sony’nin bu pazardaki yerini sağlamlaştırabilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0