Ana SayfaTeknoloji HaberleriYapay Zeka Microsoft ile Fotoğraflara Geliyor!

Yapay Zeka Microsoft ile Fotoğraflara Geliyor!

-

Microsoft, kullanıcıların fotoğraflarını hikaye gibi düzenlemek için yapay zeka algoritması kullanacağını duyurdu. Detaylar haberimizde.

Microsoft, kullanıcıların akıllı cihazlarında var olan birçok fotoğrafı hikaye tabanlı bir formata yerleştirmek için yapay zeka algoritması kullanacağını belirtti.

Microsoft Research dahilinde çıkacak yeni uygulama sayesinde kullanıcılar akıllı cihazlarında yer alan fotoğraflarını belirli bir hikaye tabanı üzerinde tecrübe edecekler.

Microsoft Fotoğrafları Hikaye Oluyor

Microsoft’un akıllı telefon ve diğer cihazlarda yer alan fotoğrafları bir hikaye sıralamasına oturtacak yapay zeka algoritması kullanacağını bilgisayar bilimcisi olan Margaret Mitchell açıkladı.

Yapay Zeka Microsoft ile Fotoğraflara Geliyor!

Microsoft Research bünyesinde bilgisayar bilimcisi olarak rol alan Margaret Michell, yeni yapay zeka algoritması ile hedeflenenin, insanların daha efektif bir düşünce sistemine yerleştirilerek, bütünsel kavramları idrak etmelerinin sağlanması olduğunu belirtti.

Microsoft’un bahsi geçen hikaye tabanlı düzenleyeceği fotoğrafları ilk önce Google Photos’ta kullanacağı tahmin ediliyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here