Yeni 9.7 inç Apple iPad Pro Smart Keyboard

Apple etkinliğinde sadece Apple iPhone SE ve 9.7 inçlik yeni iPad Pro tanıtılmadı, aynı zamanda iPad Pro için yeni aksesuarlar da duyuruldu. Apple, bu sefer Smart Keyboard (Akıllı Klavye)’un yeni ve daha küçük bir sürümünü duyurdu. Apple orijinal olarak Smart Keyboard’u geçtiğimiz yılın Kasım ayında 12.9 inçlik iPad Pro için duyurmuştu.

Yeni Smart Keyboard da, neredeyse bir öncekinin aynısı gibi gözüküyor. Sadece performansı artıran birkaç ufak düzenleme var. Klavye, Smart Connector aracılığıyla iPad Pro’nun yanına bağlanıyor vev şarjını da üç portlu konektörden yapıyor. Klavyenin tuşları ise bir önceki modelde kullanılan kumaştan yapılmış.

Smart Keyboard-2Ayrıca Apple yeni ışıklandırma adaptörlerini de duyurdu. Yeni bir USB kamera adaptörü de mevcut ve bu aksesuar, kullanıcıların mikrofonlarını ve benzeri şeyleri bağlamasını sağlıyor. Ayrıca bir de yeni SD kart okuyucu mevcut.

ABD’de 149 Dolar’a satılacak olan cihazın rengi ise kömür grisi olarak belirlendi. Ek olarak, 9.7 inçlik yeni iPad Pro’da önceki Apple Pencil kullanılacak. Yani firma yeni bir Apple kalemi daha çıkarmayı düşünmüyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0