Yeni 9.7″ iPad Pro Tanıtıldı, Özellikleri, Çıkış Tarihi Belli Oldu

Beklenen Apple etkinliğinde iPad Pro da tanıtıldı ve iPad Pro’nun özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi belli oldu. iPad Pro, üst düzey bir tablet. Apple Pencil ve Smart Keyboard desteğine sahip olan cihazda, çoklu pencere özelliği de var. Aynı zamanda 4K kalitesindeki videoları düzenleyebilecek derecede güçlü.

ipad pro 9.7-cepkolikk

Fazlasıyla büyük olan iPad Pro, 9.7 inçlik devasa bir ekrana sahip. Apple, daha önceki 12.9 inçlik iPad Pro modelini biraz küçültse de, bu hamlesiyle hem eski iPad kullanıcılarını tekrar toplamayı, hem de Windows severlerin ilgisini çekmeyi planlıyor. Her ne kadar devasa boyutlarda olsa da, 12.9 inçlik eski modelden daha hafif ve 2 kilodan daha az bir ağırlığa sahip. Alüminyum yapıda olan yeni 9.7 inç iPad Pro’da dört hoparlör var ve parmak izi desteğine de sahip.ipad pro 9.7-cepkolik

Dört farklı renkte, metalik, gri, altın sarısı ve gül sarısı renklerde satışa çıkacak olan yeni iPad Pro, iPad Air 2’nin ekranına göre ışığı yüzde 40 daha az yansıtıyor. Özellikle gün ışığında kullanımda epey başarılı ve Apple bu teknolojinin adını True Tone Display koymuş.

ipad pro 9.7 tablet

Yeni 9.7 inçlik iPad Pro’nun 32GB’lık sürümü ABD’de 599 Dolar olacakken, 256GB’lık “dev” bir versiyonu da var ve 899 Dolar’a satılacak. Apple web sitesinden sipariş verilebilecek olan yeni iPad Pro’da aynı A9X işlemci çipseti kullanılıyor. Şimdiye kadarki “en parlak” tablet olarak anılan iPad Pro’nun ekranı Night Shift özelliğine de sahip. Bu özellik göze gelen yansımayı alıyor, baş ağrısını önlüyor ve geceleri tabletinize bakarken çabuk uyumanızı sağlıyor.

9.7 inçlik yeni iPad Pro’da 12 megapiksel arka kamera, 4K video kayıt özelliği ve 5 megapiksel ön kamera bulunuyor. Merakla beklenen tablette iOS 9.3 işletim sistemi kullanılacak. Yeni 9.7 inçlik iPad Pro’nun satışları ise 24 Mart’ta başlayacak.

Apple etkinliği ile ilgili açıklanan ve yeni çıkan her şey için buradaki linke tıklayabilirsiniz. Apple tarafından Yapılacak iPhone Lansmanı Saat 19:00 da başlayacak

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0