Ana SayfaTeknoloji HaberleriYeni Gezegen bulundu

Yeni Gezegen bulundu

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Dünyadan yaklaşık olarak 17 kat daha büyük bir gezegen bulundu,

Geçtiğimiz günlerde Dünya‘dan 560 ışık yılı uzaklıkta ve Dünya‘ya benzer özelliklerde bir gezegen keşfedildi. Adına ise Mega Dünya ismi verildi.

Yeni bulunan bu gezengendeki kayalık berlitileri, yerkabuğunun Dünya ile benzerlik göstermesi kafaları karıştırdı. Bilim adamları belirtilere göre  bu gezegen düşündüklerinden çok daha önceden oluşmuş olabileceğine yani büyük patlama teorisindeki bulduğumuz tarihten daha eskilere dayanabileceğini söylüyorlar.

Bu gezegenin bulunduğu yörüngedeki yıldız yaklaşık 11 milyar yaşında olduğundan dolayı kafalar karıştı. Bilim adamlarına göre bu gezegende kayalık varsa yaşam olmasıda büyük bir olasılık olduğunu belirttiler. Çapı yaklaşık 29 bin kilometre olan bu dev gezegen ile ilgili araştırmalar devam etmektedir. NASA’dan detaylı bir açıklama yapılması merakla bekleniyor. Bu gezegenin ortaya çıkması kafaları karıştırması bir yana,evrende yalnız mıyız sorusunu da tekrar akıllara getirdiği söylenebilir.

 

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz