Ana SayfaTeknoloji HaberleriYeni iPhone'da Home tuşu kalkacak

Yeni iPhone’da Home tuşu kalkacak

-

Apple, 3.5mm kulaklık girişinin kaldırdıktan sonra, şuana dek alışılmış olan tüm özelliklerin fişini çekmeye başladı. Sırada Home Tuşu var.

Teknoloji devleri arasında yer alan Apple, iPhone‘un 10. yılında, yani 2017 yılında piyasaya sunacağı yeni model telefonunda OLED ekran kullanacağına dair bir çok haberi okuduk.

Bu haberler uzun zamandır Apple’dan beklenen tasarım bakımından değişikliğe gideceğinin ayak izleri gibiydi; tamamen dokunmatik ekrana sahip üzerinde hiçbir tuş bulunmayan ön panelli iPhone gibi. Bu durum bir varsayımdan ibaret olduğunu biliyorduk. Ancak Apple’ın atmış olduğu bir adım ile beraber konu hakkında yenilikler ile alakalı beklentiler tavana çıkmış durumda.

apple

Apple, yeni model iPhone‘da Home tuşunu kaldıracak yerine OLED ekranın altına parmak okuyucu sensörü yerleştirecek.

Home tuşu bildiğiniz gibi: ekran kilidini, arka plan uygulamalarını ve ana ekrana dönme gibi bir çok özellikten faydalanmamızı sağlamaktaydı. Bu tuşun kaldırılması ve sensör olarak ekranın altına yerleştirilecek olması bizlere çok daha büyük bir yüzeye sahip olan ekran ve daha az arıza çıkarak Home tuşu getiriyor.

Apple’ın yeni serisi olan yeni model telefonu için oldukça fazla meraklanmış durumdayız.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here