Yeni iPhone’lar Su Geçirmez Olacak!

Apple su geçirmezlik patenti aldı. Bu demek oluyor ki Apple‘ın bundan sonraki cihazlarında su geçirmezlik özelliğini görebiliriz. Peki hangi su geçirmezlik sertifikasına sahip olacak ve hangi ürünlere gelmesi bekleniliyor haberimize bir göz atalım.

Amerikan Patent Ofisi (USPTO) tarafından verilen su geçirmezlik patenti pek çok sertifika ile çeşitlendiriliyor. Örneğin Sony Xperia serilerinde bulunan IP7 sertifikası gibi. Bu sertifikalar da suya dayanıklılık kriterlerine göre belirleniyor. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda Apple yazılımcılarının su yalıtımı ile ilgili araştırma yaptıkları ve bu araştırma sürecinde de patent başvurusunda bulunduklarını öğrendik.

su gecirmez iphone

Önümüzdeki dönem iPad ve iPhone‘larda beklenilen bu özellik yapılan patent başvurusuyla resmiyet kazandı diyebiliriz. Fakat hangi seri iPad ya da iPhone‘lara geleceği henüz net değil. Başvuruda şöyle de bir detay var. Bu iyi bir teknolojik gelişme sayılabilir. Her zamankinin aksine telefonun ya da tabletin kasasından ziyade, içerisindeki parçaların (donanımın) suya dayanıklı olacağı bir patent başvurusu yapılmış. Bu da Apple ile teknolojinin ne kadar ileri gideceğinin bir kanıtı olabilir.

Kısa süre sonra patent ile ilgili detaylar elbette çıkacaktır. Gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0