Ana SayfaTeknoloji HaberleriYep Yeni Akıllı Saatler Geliyor

Yep Yeni Akıllı Saatler Geliyor

-

AirPods Pro ve AirPods Pro 2 Karşılaştırma

Yenilenmiş ürün, daha akıllı gürültü engelleme ve üç boyutlu ses sağlayan yeni bir H2 çipi...

Ink piyasada var olan akıllı saatlerde daha farklı tasarım sahip olacak, daha büyük akıllı saatler için kullanılabilecek ve bileği tamamen sarabilen bir ekranı Computex 2014′te sergiliyor. Engadget tarafından Tayvan’daki fuarda sergilenen bu ekran bilezik veya bileklik gibi görünüyor.

E Ink’in siteye söylediğine göre, ekran ön yüzün hemen hemen tamamını kapsıyor, bu da kullanıcıların saatin tasarımını kendi zevklerine uygun şekilde bütünteşebileceği anlamına geliyor. Ayrıca kullanıcılar birbirleri arasında dış yüzey görüntülerini paylaşabilecek. Saat Pebble ve Archos’un E Ink ekranlarını kullanan akıllı saatlere göre çok daha fazla bilgiyi bir seferde paylaşma fırsatı da sunacak. Mesela zaman bilgisinin yanına kalp hızı, gelen yazılı mesajlar veya e-posta iletileri gibi bilgileri de göstermek mümkün olacak.

e ink akıllı saat

E Ink’in Computex’te gösterdiği ekran sadece prototip özelliği taşıyor, şu an için bir üretici ortağın varlığı belirtilmedi veya doğrulanmadı. Ancak E Ink’in ekranının sadece grinin tonlarını göstermesi, bu ekranı taşıyan saatler için rekabette dezavantaj oluşturabilir. Özellikle Apple’ın renkli ekran taşıması beklenen iWatch akıllı saatinin çıkışıyla birlikte, kullanıcıların beklentisinin renkli ekranlı giyilebilir cihazlar üzerinde yoğunlaşması beklenilenler arasında bulunmakta. Bu sezon resmen tüm firmalar telefondan daha çok akıllı saat kategorisinde yarışacaklar bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Microsoft’unda akıllı saat yapacağı haberini duyurmuştuk tahminimizce hepsi aynı veya yakın dönemlerde çıkacak ancak en iyisi kim olur şimdilik bilinmiyor.

-- Reklam --

Custom Binary Blocked by Frp Lock Nedir? Hatası Nasıl Çözülür?

Günümüzün mobil işletim sistemlerinden biri olan Android oldukça popüler bir seviyede. Milyonlarca kullanıcısı bulanan işletim sisteminde bazı hatalar ile...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.