Yerli Otomobillerden ilk görüntüler geldi

Uzun zamandır devam eden proje kapsamında sona gelindi. Türkiye’nin beklediği araçlar yakında yollara çıkacakken prototip üretimlerinden görüntüler geldi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından 3 farklı prototip aracın görüntüleri paylaşıldı. Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Teknoloji Bakanı beklenen sona her geçen gün daha çok yaklaşıldığını ifade etti. Hedef 40 araç daha üreterek her türlü arazi şartlarında testleri yapılarak sorunsuz bir şekilde seri üretimine başlamak ilk araçlar 2016 yılında yollara çıkarak testler yapılacak proje kapsamında çalışan mühendisler sonuçlara göre araçları geliştirmeye devam edip yeni özellikler katmaya başlayacaklar.

Seri üretimleri ise 2019 yılında yapılarak satışa sunulması hedefleniyor. Herhangi bir aksilik çıkmazsa araçlar 2020 yılında tam olarak satışa sunulacak ve araç sahibi olmak isteyenlere bir Türk markası sunulmuş olacak, dış görüntü ve tasarım üzerinde değişiklikler yapılarak daha iyi bir duruşa sahip olması bekleniyor. Donanım özellikleri tam anlamıyla bittiğinde aracın farklı versiyonları olması planlanıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0