Yılbaşı Online Alış Veriş Yapacaklar Dikkat!

2014 yılını geride bırakacağımız bu son günlerde insanlar yeni yıl heyecanı içine girdiler. Herkes birbirine hediye almak için planlar yapmakta. Yılbaşı giysilerini nereden alacaklarına odaklanmakta. Alış veriş mağazaları ek mesai ile çalışmakta. Hal böyle olunca internet üzerinden online alışveriş yapmayı düşünenler de yok değil. Ama bu insanları bir tehlike beklemekte. Online internet korsanları yılbaşını fırsat bilip kolları sıvamış durumda. Bu durumda çok dikkatli olmalısınız. Bu konuda bir araştırma yapıp sizleri bilinçlendirmek istedik.

Online Alışveriş

Yapacağınız alışverişlerde fiyatları alacağınız mala göre uygun değilse almayın. Bu durumda bazı siteler malları, piyasa değerinin çok altında tutarak hit çekmeye çalışmaktadırlar. Genel Wifi olan yerlerde alışveriş yapmayın. Bu tür yerler, kart bilgilerinizi kolaylıkla açığa çıkarır. Fazla bilgi vermemelisiniz. Basit bir alış veriş için pek çok soru ile karşılaşırsanız, cevap vermeyin. İşlemi hemen durdurun. Bir bankadan düşük limitli sanal kart alın ve online alışverişlerinizde o kartı kullanın. Alış verişten önce ve sonra tarayıcınızı güncelleştirmeyi unutmayın. Bu dolandırılma riskini en aza indirir. Bildiğiniz ve güvendiğiniz sitelerden alış veriş yapın. Güvenmeyip, bilmediğiniz sitelerden alış veriş yapmayın.

Bu durumda uzmanların en çok uyardığı durum, bilgilerinizi gereksiz yere ve çok fazla olarak bu sitelere vermemeniz konusundadır. Dolandırıcılar bu bilgileri elde ettikten sonra iş işten geçmiş olur ki bu durumda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0