Ana SayfaTeknoloji HaberleriYoksa Google Bizi Tanıyor Mu?

Yoksa Google Bizi Tanıyor Mu?

-

Squid Game’den Lee Jung-jae, Hunt Filmiyle Göze Çarpıyor

Son 12 ayın uluslararası çıkış yapan yıldızı Lee Jung-jae. Güney Koreli aktör, Netflix'in Squid Game...

Google firmasını hepimiz iyi tanırız. Seneler öncesinden büyük yatırımlarla arama moturu olarak internet dünyasını saran ve günümüzde en çok girilen site haline gelmeyi başaranb ve her ülkeye özel domaini ile dil seçeneği ile hizmet veren Google’nin en büyük kazancı Google Adsense reklam ağıdır.

Elde ettiği gelirleri her yıl yeni projeler ve yeni sitelere harcayıp teknoloji işinede giren Google artık durdurulmaz bütçeye yakın gücü elde etmiş durumda. Bizler Google’nin bu tarz herkesin bildiği bilgileri biliyoruz peki sizce Google bizi ne kadar tanıyor?

google 21Google aslında dev bir zeka ürünüdür her gün internet başında özellikle Google arama motorunda yüzlerce belki binlerce arama yapıyoruz. Tarayıcımızın geçmiş uygulamasında bunlar kayıt ediliyor her ne kadar geçmiş’i silebilsekde Google asla bizi unutmuyor ve aramalarımızı sürekli aklında tutuyor. Yani Google şuan konuşan bir varlık olsa ve ona kendimizi sorsak hiç şüphesiz bizim gerçek yüzümüzü söyler. Çünkü internet’e karşı kimse iki yüzlü davranamıyor hem özel hemde gizli olduğu için tüm insanlar gerçek yüzlerini internet’e özellikle Google arama motorlarına yansıtıyor işte Google bizi bu yüzden çok iyi tanır.

YouTube video paylaşım sitesinide bilirsiniz Google bu projeyide milyar dolarlar harcayıp satın aldıktan sonra onuda kendine özgü işlemlerle bağladı ve o sitedede yaptığımız tüm bilgiler kayıt altına alınıyor yani Google bizi sadece internet aramalarındaki geçmişlerimizden değil izlediğimiz tüm videolardanda tanıyabiliyor

-- Reklam --

En İyi Netflix Korku Filmleri 2022

Hepimiz zaman zaman korku filmleri izleriz. Eğer korku ve gerilim tutkunuysanız doğru adrese geldiniz. Bu yazımızda Netflix'in en iyi...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.