Ana SayfaTeknoloji HaberleriYouTube Davasından Sevindirici Haber

YouTube Davasından Sevindirici Haber

-

Hyundai Ioniq 5 N, 2023’te gelecek

Ioniq 5 N için zaman işliyor ve şirket uzun zamandır beklenen lansmanı için hazırlanıyor. Hyundai,...

Türkiye’de yerel seçimler öncesi Telekomünikasyonİletişim Başkanlığı tarafından erişim yasağı getirilen YouTube’un açılması artık an meselesi. Youtube avukatı Gönenç Gürkaynak’ın bireysel başvurusu sonucunda Ankara 4i İdare Mahkemesi, yürütymeyi durdurma kararı aldı.

Bu kararla beraber YouTube’un Türkiye’de tekrar erişime açılması için herhangi bir engel kalmadı.  Mahkemenin bu kararından sonra TİB’in ya siteyi erişime açması ya da bu karara itiraz etmesi bekleniyor. TİB’in bu karara itiraz etmesi durumunda ise YouTube bireysel başvuru hakkını kullanarak Anayasa Mahkemesi’ne başvurması gerekecek. Bu nedenden dolayı YouTube’un kısa süre içinde tekrardan erişime açılması bekleniyor.

Nisan ayının başlarında Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, Sulh Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararın yok hükmünde olduğuna kanaat getirmişti. Fakat bu kararın uygulanamaması nedeniyle YouTube çareyi Ankara 4. İdare Mahkemesi’nde aramıştı.

YouTube erişimi Türkiye’de 40 gündür engellenmiş durumda.

 

-- Reklam --

Google Haritalar’da bir konum veya yol tarifi nasıl paylaşılır?

İster en iyi bütçeli Android telefonlardan veya tabletlerden birini veya bir iOS cihazını kullanın, Google Haritalar yer bulmak, konumunuzu...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.