Ana SayfaTeknoloji HaberleriYouTube Artık Serbest

YouTube Artık Serbest

-

AirPods Pro ve AirPods Pro 2 Karşılaştırma

Yenilenmiş ürün, daha akıllı gürültü engelleme ve üç boyutlu ses sağlayan yeni bir H2 çipi...

Bildiğiniz gibi iki buçuk üç ay öncesinden YouTube’ye konulan videolar yüzünden mahkemeye verilmiş ve Anayasa Mahkemesinin aldığı karar ile kapatılmıştı. Kapandığı günden beri tüm kamuoyun’da tepki uyandıran bazı milletvekilleri ve bazı sivil toplum örgütleri tarafından kınanmıştı.

YouTube çektiği bu çileden sonunda kurtuldu ve artık serbest…

youtube 2YouTube’nin nasıl açıldığı konusuna gelirsek bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Ankara 4. İdare Mahkemesi tarafından YouTube açılması adına karar çıkmış ancak açılması yinede engellenmişti bu karar üzerine YouTube avukatları sıkı çalışıp bazı hükümet yetkilileri ile görüştü ve sık sık Anayasa Mahkemesine bireysel başvurular ile şikayet mektupları gönderildi. Ancak geçen hafta çıkan kararda YouTube‘a erişimin engellenmesini ifade özgürlüğü ihlali olarak değerlendirilmişti.

Şimdi ise YouTube erişime serbest bırakıldı. Önümüzdeki birkaç saat içinde YouTube’nin tüm internet servis sağlayıcıları tarafından açılmasını bekliyoruz. Çıkan bu karar ile YouTube artık çektiği bu çileden kurtulmuş oldu ancak YouTube’nin açılmasında sadece avukatların değil halk’tan, sivil toplum örgütlerinden, bazı vekiller tarafından yapılan sık bireysel başvuruların etkili olduğunu düşünüyoruz.

Ancak YouTube’nin kapatılması ve geri açılması pek birşeyi değiştirmiyor çünkü önümüzdeki günler içinde şimdide YouTube kapatılsın diye Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruların geleceğini bekliyoruz ve bu durum karşısında Mahkemenin tepkisi ve alacağı kararların ne olacağı merak konusu

-- Reklam --

Custom Binary Blocked by Frp Lock Nedir? Hatası Nasıl Çözülür?

Günümüzün mobil işletim sistemlerinden biri olan Android oldukça popüler bir seviyede. Milyonlarca kullanıcısı bulanan işletim sisteminde bazı hatalar ile...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.