Ana SayfaTeknoloji HaberleriYoutube düzenleme aracı ile istenmeyen görüntüye sansür!

Youtube düzenleme aracı ile istenmeyen görüntüye sansür!

-

Yeni gelişme kullanıcıları çok mutlu edeceğe benziyor. Zira Youtube’un düzenleme aracı ile videoların belli bir bölümünü bulanıklaştırmak artrık mümkün hale getirildi. Öyle ki,yeni düzenleme ile hareket eden nesneleri bile kolayca bulanıklaştırabilmek artrık mümkün kılınmış.

2012 yılından bu yana yayınlanan düzenleme ile Youtube’da belirli bir bölgeyi bulanıklaştırma özelliğini fotoğraflar üzerinde yapabiliyordunuz. Ancak sadece sabit fotoğrafları kapsayan bu özellikl bugüne kadar pek yeterli olmayan bu seçenek olarak kalmıştı. Özellikle hareket eden nesnelerin bulanıklaştırılması gibi konularda kullanıcılar için pek de kullanışlı sayılmıyor, kare kare uygulama ise zaman ve külfet gerektiriyordu.

Youtube yeni sürümü ile artık kolaylıklar sunuyor

Yeni kullanıma sunulan uygulama ile Youtube, içerik oluşturucuların hareket eden nesneleri dahi kolayca bulanıklaştırabileceği yeni özelliği servisine ekledi. Geliştirilen uygulamada özelleştirilmiş bulanıklaştırma aracı kullanıcıların işini çok kolay hale getirmiş olacak.

Gelişme ile ilgili YouTube Gizlilik Lideri Amanda Conway‘in yaptığı açıklamada hareket halinde olan araç plakası veya +18 teşkil eden görüntü ya da ‘frikik’ gibi gizlenmek istenen hassas durumlar ile görünmesini arzu etmediğiniz kişilerin artık yeni araçla bulanıklaştırılıp görünmeyeceğini belirtti.

Ayrıca gelen bilgilere göre yeni aracın en büyük artılarından biri hareket eden objelerin dahi kolayca ve profesyonelce bulanıklaştırılabilmesinin sağlanması. Yeni araç ile birlikte bulanıklaştırılmak istediğiniz bir alanı seçmeniz yeterli oluyor. Ayrıca seçili alanın boyutu değiştirilebilir ve boyutu yeniden ayarlayabilirsiniz.

Şunu da bilmekte fayda var ki, bu özellik şimdilik sadece masaüstü sürümde kullanılabilecek. Sizlere düşen ise masa üstünde ayarlamaları yapıb Youtube atmanız olacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here