Ana SayfaTeknoloji HaberleriYouTube Music ve Premium artık 80 milyonun üzerinde ücretli aboneye sahip

YouTube Music ve Premium artık 80 milyonun üzerinde ücretli aboneye sahip

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Spotify ve Apple Music, en popüler müzik akışı hizmetleri arasındadır ve buna karşılık, Google son yıllarda büyük adımlar atmış olsa da, YouTube Müzik hala devam eden bir çalışma gibi görünüyor. YouTube, Eylül 2022’de 80 milyondan fazla Müzik ve Premium abonesini geçtiğinden, şirketin çabaları meyvesini veriyor gibi görünüyor. Bu, hizmetin 2021’de sahip olduğu 50 milyon abonenin üzerine 30 milyonluk bir sıçrama anlamına geliyor.

YouTube blogunda yaptığı bir duyuruda, Google’ın YouTube Küresel Müzik Başkanı Lyor Cohen, 80 milyonu aşkın abone tabanının hem YouTube Müzik hem de YouTube Premium kullanıcılarını içerdiğini söylüyor. İkincisi, çevrimdışı oynatma için içerik indirme özelliğiyle YouTube ve YouTube Music’in tüm cihazlarda reklamsız olarak keyfini çıkarmanızı sağlar. Ayrıca arka planda oynatma ve Resim İçinde Resim (PiP) desteği de alırsınız. YouTube Music Premium aboneliği size benzer avantajlar sağlar, ancak yalnızca müzik çalma için.

Peki YouTube bir yılda 30 milyon abone artışını nasıl başardı? Cohen, parti sonrası partiler ve hayranları ilk sıraya koyma gibi yeni özelliklerin hızlı büyümeye yardımcı olduğunu söylüyor. YouTube’un Japonya, Avrupa ve Kore’deki operatörlerle ortaklığı, hizmeti oradaki kullanıcılara daha da yönlendirmeye yardımcı oldu.

Google, abone rakamlarını Eylül 2022’ye kadar açıkladı. Bu, şirketin Ekim ayında ABD, Kanada, Birleşik Krallık ve belirli diğer pazarlarda YouTube Premium Aile planı için büyük bir fiyat artışı duyurmasından hemen önceydi. ABD’de Aile planı ayda 5 dolar pahalı hale geldi. Türkiye’de ise bu fiyat aylık 60 TL. Eski YouTube Red kullanıcıları da bu değişiklikten etkileniyor, ancak yeni fiyat onlar için Nisan 2023’te yürürlüğe girecek. Daha yüksek abonelik fiyatı, en azından kısa vadede YouTube’un ücretli abone tabanını etkileyecektir.

YouTube’un 80 milyon ücretli abone sayısı kulağa etkileyici gelse de Spotify ve Apple Music’e kıyasla sönük kalıyor. İlkinin 433 milyon kullanıcısı var ve 188 milyonu bunun için ödeme yapıyor. Apple Music’in 85-90 milyon civarında ücretli kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor. Netflix’e gelince, abone tabanı 223 milyon kullanıcıyla YouTube Premium’un neredeyse 3 katı.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz