YouTube On Yıldır Kullanımımızda

İnternet sektöründe adından sıkça söz ettirerek, hemen her insanın en az bir kez giriş yaparak, içerisinde bulundurduğu bazı web siteleri bulunmaktadır. Bu web siteleri, açılma amaçları doğrultusunda hizmet ederek, bu bağlamda fazlasıyla internet kullanıcılarına seçenekler sunmaktadır. Bunun yanında içerik girilerek, kullanıcıların da görüşlerini içerecek unsurların faaliyete geçmesinde aracı olarak kullandırır.

Youtube ile Eskiye Dönüş

YouTube on Yıldır hayatımızda

video blog sitesi onuncu yaşını kutluyor


Video blog sitelerinin bir tanesi olarak en fazla dikkat çeken ve herkes tarafından kullanılan YouTube, yaklaşık olarak 10 yıldır hizmet vermektedir. 3 eski PayPal çalışanının kurduğu bu video sitesinin bu denli yükseleceğini hiç kimse tahmin etmiyordu. Yalnız bu denli özgün bir fikrin başarılı olması da düşünüldüğü takdirde başarılı olabileceği mümkün bir düzeyde yer alıyor.

2006 yılında Google tarafından satın alınarak, daha hızlı bir yükselişe geçen YouTube, daha fazla yüksek çözünürlüğe sahip videoları içerisinde barındırmaya başlamıştı. Yalnız olumsuz bir neden olarak da aşırı güvenlikli olması nedeniyle zaman zaman erişimi engellenebilmekteydi. Ülkemizde de iki defa erişim yasağı uygulanarak, internet kullanıcılarını kısıtlayıcı bir olgu olarak tepkilere neden olmuştu.

Şu anda erişimin sağlanabildiği YouTube, telif haklarını içeren bir çok videoyu bünyesinde barındırıyor. Bu yüzden izlendiğiniz takdirde belli bir üne kavuşmanız da sağlabiliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0