YouTube’a Büyük Ekran Güncellemesi

Online video izleme konsunda tüm dünyada lider olan ve en çok tercih edilen YouTube için bir yeni güncellemenin yapılacağı belirtildi.

YouTube hakkında yapılan son açıklamalarda yeni cihazlar için uyum sorumları çözülürken, ayrıca mobil ve akıllı TV uygulamalarında bazı yenilikler yapıldı.

Farklı Platform Kullanımları Artıyor!

YouTube için mobil sürümler yoğun olarak kullanışmış olsa bile, son zamanlarda akıllı TV platformları üzeriden YouTube izlenme oranları büyük oranda artış gösteriyor. Bu oran dikkate alınarak daha iyi bir şekilde hizmet verebilmek adına YouTube üzerinde bazı çalışmalara gidildi. Büyük ekran üzerinden sorunsuzca YouTube izlenebilmesi için bazı değişiklikler sunuldu. Yeni arayüz şuan ABD’de aktif

YouTube için gelen güncelleme ile öncelikle ara yüz üzerinde büyük değişiklik yapıldı. Yeni arayüzde 14 farklı kategorinin tamamı ana ekranda yer alabiliyor. Bu şekilde kullanıcılar izlemek istedikleri videolar için kategori üzerinden daha rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Ayrıca Live Stream bölümüde gelirken, canlı yayınlar artık daha kolay bir şekilde takip edilebilecek.

Güncelleme şuan aktif bir şekilde sadece ABD’de kullanılıyor. İlerleyen günlerde test sürecinin bitmesi ile tüm kullanıcılara gelecek olan güncelleme hakkında bir şey çok dikkat çekiyor. Youtube güncellemesinin neden Apple TV için yapılmadığı bu konu hakkında bir açıklama yok ancak kafalarda soru işareti bıraktı.

Bakalım güncelleme ne zaman gelecek kısa süre sonra haberler gelmeye başlar.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0