YouTube’dan VR güncellemesini yayımladı

Google’ın geçtiğimiz yıllarda satın aldığı popüler video uygulaması Youtube satın alımdan sonra büüyk gelişmeler kaydetti. Özellikle son zamanlarda Youtube Music haberlerinin çıkmasının ardından, Youtube’dan sanal gerçeklik alanında büyük bir güncelleme geldi. YouTube’dan VR güncellemesini yayımladı.

Ünlü video yükleme ve izleme servisi YouTube, yayımladığı yeni bir güncelleme ile birlikte akıllı telefonlara önemli bir imkan daha sunmaya başlıyor.

YouTube yaptığı son açıklamada gelen son güncelleme ile birlikte akıllı telefonlara sanal gerçeklik getirdiğini duyurdu. Kullanıcılar, VR video desteğinin yanı sıra tüm videolarda teatral bir deneyim yaşamak adına Google’ın Cardboard başlıklarını da kullanabilecek. YouTube üzerindeki VR destekli videolara ulaşabilmek için Android akıllı telefonunuza uygulamanın son sürümünü yüklemeniz gerekiyor.

youtubedan-vr-guncellemesini-yayimladi

Youtube’un güncellenmiş yeni mobil uygulamanın sunduğu ikinci özellik ise, sadece VR değil tüm videolarda Cardboard kullanma yeteneğini getirmesi. Tamamen sanal ortamla aynı kapsamı sunmasa da Cardboard işlevselliğiyle normal videolar için farklı bir deneyim oluşturulabilecek hale geldi.

VR desteğinin iPhone ve Android dışındaki diğer cihazlara ya da geçtiğimiz aylarda ünlü sosyal medya devi Facebook’un satın aldığı Oculus Rift gibi farklı VR aksesuarlarına gelip gelmeyeceği henüz belirsizliğini koruyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0