YouTube’dan Yeni Bir Abonelik

İnternet ortamı giderek genişliyor ve her geçen gün daha fazla insan tarafından kullanıldığı gibi bir gerçek ortaya çıkıyor. Bu nedenli büyük bir sanal dünyada ön plana çıkan web siteleri de mevcut. Hemen her insanın en az bir kez giriş yaptığı siteler arasında video blog sitelerinden YouTube da bulunuyor. İnsanlara hizmet etme anlamında her geçen gün farklı bir özelliğini faaliyete geçirerek, internet kullanıcılarına tanıtan YouTube, bugünlerde yeni bir abonelik hizmetini daha hayata geçirmenin planlarını yapıyor.

Aboneler de Artık Para Kazanacak

YouTube, yeni bir projeyi hayata geçirecek

YouTube’dan Yeni Hizmet


Google ile ortak bir çalışmanın ürünü olarak dikkat çekecek bu uygulamanın temeli 2013 yılına dayanıyor. 2013 yılında başlatılan pilot uygulamada, söz konusu video blog sitesini kullananların özel bir kanala giriş yapmak için kullanıcı oluşturmaları gerekiyordu. Bu sayede içerik paylaşan kullanıcıya belli bir ücret ödeme durumunda kalabiliyorlardı. Bahsettiğimiz pilot uygulama, ilerleyen zamanda tamamen faaliyete geçerek, bu bağlamda bazı kullanıcılar için bir maddi kaynak haline gelecek.

Alınan yeni abonelik sürecinde bulunan ve bu tür kullanıcı hesaplarına sahip olan kişiler, video izledikleri anda reklamlara denk gelmeyecekler. Google ile YouTube’un bu ortak uygulamasında reklamların izlenmemesi karşılığında belirli bir abonelik ücreti de alınacak.

Google’ın hayata geçirmek için uzun süredir hesaplamalar yaptığı, bu uygulama ilerleyen günlerde karşımıza çıkarak, belli bir ücret karşılığında reklamsız video izlememizi sağlayabilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0