YouTube’un En Çok Kazananları Açıklandı !

İçerik üreticilerine yani video yayıncılarına reklamlar ile para kazanma olanağı tanıyan YouTube geçtiğimiz yılın en çok gelir elde edenlerini açıkladı.

Youtube, esnek yapısı ve video yayıncılarına sağladığı reklam opsiyonları ile olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Forbes, geçtiğimiz yılın YouTube üzerinden en çok para kazanan isimlerini açıkladı.

Birinci sırada beklediğimiz isim PewDiePie yer alıyor, İsveç asıllı Youtuber geçen yılda toplam 12 milyon dolar kazanç sağladı.

PewDiePie

Listenin ikinci basamağında Smosh adlı kanal yer alıyor, kanalın sahipleri Ian Hecox ve Anthony Padilla’nın kazancı 8.5 milyon dolar. Üçüncü sırada ise  yine bir ikili bulunuyor, Fine Brothers kanalına sahip olan Benny Fine ve Rafi Fine’da 8.5 milyon dolar kazanıyor. Listenin devamında ise 6 milyon dolar kazanç ile Lindsey Stirling, 4.5 milyon dolar ile Rhett and Link, yine 4.5 milyon dolar ile KSI yer alıyor.

Bu bahsettiğimiz kazançların içerisinde vergiler yer almıyor ancak bunlar düşülse bile karşımıza çok yüksek miktarda kazançlar çıkıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0