Ana SayfaTeknoloji HaberleriYunanistan İçin Bağış Kampanyası!

Yunanistan İçin Bağış Kampanyası!

-

Şu aralar ülkemizin gündeminde birçok olay var. Ancak bunlardan biriside Yunanistan’da son yaşananlar ve ülkenin batması diyebiliriz. Ülkenin iflas etmesi bankalardan paraların çekilmesi halkın isyan etmesi ülkelerinin ve ticari adamlarının dibe vurması. Bunların hepsi şuanda Yunanisyan Battı! adı altında haber bültenlerinde bomba başlıklar diyebiliriz.

Yunanistan batıyor evet doğru ancak kimi ülkeler içten desek veriyor, kimi zengin insanlar ülkenin tekrar canlanması için ülkeye kredi açıyor ve Yunanistan şuanlık borç batağından kurtulmak için kredi alabilecek ülkelerin bankalarını kapı kapı dolaşıyor. Bunlar yetmediği gibi birde ülke insanlarının çeşitli çalışmaları var. Ancak Thom Feeney yaptığı çalışma o kadar dikkat çektiki Yunanistan batmasın diye internette yardım kampanyası başlattı ve herkesin bağış topluyorlar.

Türk halkında bilinen bir tabir vardır. ”Herkes 1 lira verse zengin olunur” vs. gibi görünen o ki Thom Feeney Yunan vatandaşı yine Türkiyeden birşey alıntılamış ve bunu internettte proje haline getirmiş. Zengin adamlar ve yaşı genç demeden herkes bağış yapmaya başlamış bile çünkü rakam git gide artıyor.

Yapılan kampanyada 4-5 gün oldu diyebiliriz ve şuana kadar 1.648.294 Euro para birikti ancak bu Yunanistan’ın batmaması için yeterli değil elbet fakat 4-5 gün gibi kısa bir süre içinde biriken para gerçekten iyi bir miktar. Yunanistan’ın toplam borcu 1.6 Milyar Euro kadar. Yani biriken para ile toplam borç arasında dağlar kadar fark var.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here