Ana SayfaTeknoloji HaberleriZTE Çift Çentikli Telefon Tasarımının Patentini Aldı!

ZTE Çift Çentikli Telefon Tasarımının Patentini Aldı!

ZTE bugün ekranda çift çentik tasarımının patentini aldı...

-

ZTE‘nin özellikle akıllı telefon alanında şu anda oldukça iyi bir noktada olduğunu söylemek biraz zor. Halihazırda yürürlüğe giren Qualcomm çiplerini satın almanın yasaklanması ve potansiyel bir Android lisansının iptal edilmesi söylentileri şirketin tüm cep telefonu işinin tehlikeye girdiğini gösteriyor. Bununla birlikte ZTE, tüm karmaşanın etkisine rağmen en azından tasarım çalışmalarına devam edecek kadar olumlu durumda görünüyor. Belki de sadece güçlü durmaya çalışıyor.

ZTE Çift Çentikli Telefon Tasarımının Patentini Aldı!

Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi (SIPO) aracılığıyla yakın zamanda bir patent başvurusu yapıldı. Bu paten bir ekranda çift çentiği içeren yeni bir ZTE cihazını gösteriyor. Ayrıca aynı çift çentik tasarımının “Iceberg” olarak adlandırılan bir başka versiyonunun da patenti alınmış.Çinli üreticinin tartışmalı çentik tasarımını gerçekten üretime götürdüğünü söylemek yanlış olmaz. Kelimenin tam anlamıyla çentiğin ikiye katlanması pek de kötü bir fikir olmayabilir. Kişiden kişiye değişecek bu tasarım fikri şirketin geleceği nasıl etkileyecek merak ediyoruz.

ZTE Çift Çentikli Telefon Tasarımının Patentini Aldı!

Gönderilen çizimlere bakıldığında bazı dikkate değer farklılıklar da var. ZTE Iceberg’den farklı olarak, geniş üst kulaklık parçası ve görünüşte boş bir alt kısmı ile, yeni cep telefonu Essential PH-1 telefonunu çok daha fazla hatırlatıyor.Ekranın üst kısmı sadece selfie kamera modülünü içeriyor. Diğer taraftaki çentik ise bir ev düğmesi / parmak izi okuyucusu gibi görünen şeyleri barındırıyor. Modern bir cep telefonunda bazı eski fiziksel kontrolleri kesinlikle kabul edebiliriz. Ancak herkes kabul etmez(!)

Ancak tasarım konseptleri ve patentler gerçek canlı ürünlere dönüşene kadar önlerinde uzun bir yol var. ABD hükümeti tarafından ZTE markasına yapılan ve halihazırda uygulanmakta olan yaptırımlar göz önünde bulundurulduğunda, bu yeni cihazlardan birini ancak 2019 ortalarında bir zamanda görmeyi bekleyebiliriz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Kaynakgsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here