Ana SayfaTeknoloji Haberleri5G Ağ Bağlantısı Gün Geçtikçe Popülerlik Kazanıyor

5G Ağ Bağlantısı Gün Geçtikçe Popülerlik Kazanıyor

Bir rapora göre, 2025'in sonunda daha yeni ve daha hızlı bant genişliği bağlantılarının 1,8 milyara ulaşacağını belirtti. Başka bir deyişle, bu, Asya gibi bölgelerle toplam bağlantıların yaklaşık yüzde 21'ini oluşturacak.

-

Yakın tarihli bir proje, 5G bağlantılarının 2025’in sonuna kadar toplam mobil bağlantıların yaklaşık beşte birini oluşturacak şekilde büyüyeceğini ortaya koydu. Bu, 5G bağlantılarının neredeyse 2 milyara ulaşmasını sağlayacak.

Bir rapora göre, 2025’in sonunda daha yeni ve daha hızlı bant genişliği bağlantılarının 1,8 milyara ulaşacağını belirtti. Başka bir deyişle, bu, Asya gibi bölgelerle toplam bağlantıların yaklaşık yüzde 21’ini oluşturacak.

Pasifik ve Kuzey Amerika, dünyadaki en yüksek 5G bağlantısını kaydetti. Bununla birlikte, 2025 yılına kadar 828 milyon bağlantıya ulaşması beklendiğinden, tüm 5G bağlantılarının neredeyse yarısı Çin’den olacak.

Endüstri grubu, bu haberi en son Mobil Ekonomi raporunda paylaştı ve beş kişiden ikisinin birkaç yıl içinde 5G ağının erişimiyle beklendiğini ekledi. GSMA ayrıca teknolojinin benimsenmesinin Avustralya, Japonya, Singapur ve Güney Kore’deki toplam bağlantıların yüzde 53’ünü temsil edeceğini belirtti. Öte yandan, Çin tek başına tüm küresel 5G bağlantılarının yarısından sorumlu olacak.

Benzer şekilde, yeni telekomünikasyon nesli de tüm mobil bağlantıların yüzde 51’ini oluşturacak ve 2025 yılına kadar 219 milyona ulaşacak. Ayrıca, mobil teknolojiler ve hizmetler de 2020’de küresel GSYİH’ya 4,4 trilyon ABD Doları tutarında önemli bir katkıda bulunacak. 2019 yılında 4,1 trilyon ABD Doları ve 2025 yılı sonunda 5 trilyon ABD Dolarına ulaşması bekleniyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here