Ana SayfaTeknoloji HaberleriAMD İşlemci Pazarında Yeni Rekor Kırdı!

AMD İşlemci Pazarında Yeni Rekor Kırdı!

AMD, CPU payını her geçen gün büyütüyor. Birçok yeni kullanıcıya ev sahipliği yapan AMD, x86 pazarında yeni rekor kırdı!

-

Fotoğraftan İnsan ve Nesne Silme Uygulamaları 2023

Mükemmel bir fotoğrafa sahipseniz, ancak arka planda istenmeyen biri veya bir şey varsa, bir "nesneleri...

Günümüzün en büyük teknoloji şirketlerinden olan AMD, CPU payını her geçen gün büyütüyor. Birçok yeni kullanıcıya ev sahipliği yapan AMD, x86 pazarında yeni rekor kırdı!

AMD, son zamanlarda her alanda yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Intel’in hüküm sürdüğü x86 CPU kategorisinde hakimiyetini yavaş yavaş eline alan AMD, x86 pazarında birçok rekoru da geride bıraktı.

Teknoloji dünyası tarafından yapılan araştırmalar bizlere gösterdi ki, AMD genel olarak x86 pazarında %27.7’lik bir payla rekor kırdı. Bu durum her geçen dönem AMD’nin kendi başarısını katlayarak büyüttüğünü bizlere gösterdi.

amd rekor kırdı

x86 pazarında hala büyük pay Intel’in olsa da, AMD’nin atağı gözle görülür derecede büyük. Özellikle yeni piyasaya sürdüğü AMD Zen ile beraber birçok rekoru geride bıraktı. Şu an için Intel’in %72.3’lük bir payı olsa da, ilerleyen dönemlerde AMD’nin payı Intel’i geçebilir.

CPU konusunda büyük bir başarıya imza atan AMD, aynı başarıyı GPU konusunda elde edemedi. Halen birçok formda ve Steam listesi zirvede Nvidia bulunuyor. İlerleyen günlerde AMD’nin GPU alanında da yatırım yapacağı tahmin ediliyor.

Ucuz İnternet İçin AMD ve Meta Güç Birleştiriyor!

-- Reklam --

Samsung Galaxy A34’ün Teknik Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Samsung her zaman üst düzey modellerden sonra orta seviye cihazlarını piyasaya sürmüştür. Markanın üretim hattında Galaxy A34 ve Galaxy...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz