Ana SayfaTeknoloji HaberleriAndroid Uygulamalar Intel ve AMD İşlemcilerde Çalışabilecek!

Android Uygulamalar Intel ve AMD İşlemcilerde Çalışabilecek!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan yeni Windows 11'in içerisinde yer alan Android uygulamalar artık Intel ve AMD yonga setlerinde de rahat bir şekilde çalışabilecek. Bu Windows 11 ile sunulan en büyük özellikler arasında yer alıyor.

-

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Microsoft, yeni PC işletim sitemi sürümü olan Windows 11‘i resmi olarak tanıtmıştı. Çoğu kullanıcı tarafından Windows 10‘dan fazla farkı olmayan olarak yorumlanan yeni Windows 11‘in aslında içerisinde bazı farklı temel özellikleri bulunuyor. Tasarımsal açıdan Windows 10‘dan pek farklı olmasa da yeni sürümün içerisinde barındırdığı özellikler oldukça farklı durumda.

Şirket yeni sürümde Android uygulamalar hakkında da düzenlemeye gideceklerini daha önceden açıklamıştı. İşte yeni sürümün denenmesiyle birlikte artık Windows 11 içerisinde yer alan Android uygulamaları hem Intel hem de AMD yonga setlerinde çalıştırılabilecek.

The Verge‘nin yaptığı açıklamalara göre Intel Bridge‘nin tüm X86 tabanlarını desteleyeceğini bildirdi. Bu da tüm X86 platformunda yer alan AMD işlemcilerini de kapsıyor demek oluyor. Ayrıca AMD‘nin yanı sıra Intel‘in 10. ve 11. nesil işlemcilerinde de çalışacağı doğrulanmış oldu.

Henüz Windows 11‘in bu uygulamaları nasıl çalıştıracağı konusunda detaylı bir bilgi bulunmuyor. Windows 11 bunun dışında kullanıcılara yenilenmiş tasarımı, yeni Başlat menüsü, pencereler için yeni Snap düzenleri, arkaplanda %40 daha az güç tüketimi birçok yenilikler sunuyor. Bunlarla birlilte Microsoft Stroe’da yeni Android uygulamalar yer alacak.

Windows 11 Çıkış Tarihi

Yeni Windows 11‘in önümüzdeki aylarda veya sonbaharda resmi olarak sunulması bekleniyor. Windows 10 ve 8.1 kullanıcıları bilgisayarlarını ücretsiz şekilde Windows 11‘e güncelleyebilecekler.

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

İşlemci: 1GHz, 2 Çekirdekli 64 bit işlemci

Bellek: 4 GB RAM

Depolama: 64 GB veya daha büyük depolama alanı

Grafik kartı: DirectX 12 / WDDM 2.x

Ekran: 9 inçten büyük, HD Çözünürlük (720p)

İnternet bağlantısı: Windows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here