Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple, 450 milyon dolarlık Globalstar yatırımının Uydu üzerinden Acil SOS'u etkinleştirdiğini açıkladı

Apple, 450 milyon dolarlık Globalstar yatırımının Uydu üzerinden Acil SOS’u etkinleştirdiğini açıkladı

Apple'ın Gelişmiş Üretim Fonu'ndan 450 milyon dolarlık bir yatırım, iPhone 14 modelleri için uydu aracılığıyla Acil Durum SOS'unu destekleyen kritik altyapıyı sağlıyor. Bu ayın sonundan itibaren ABD ve Kanada'daki müşterilere sunulan yeni hizmet, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinin doğrudan bir uyduya bağlanmasına ve hücresel ve Wi-Fi kapsama alanı dışındayken acil servislerle mesajlaşmaya olanak tanıyacak.

-

Oppo Find N2 katlanabilir telefonu 15 Aralık’ta gelecek

Oppo'nun geleneksel olarak Aralık ayında Inno Day adlı bir etkinliği vardır. Şirketin tüm yeniliklerini ve...

ABD merkezli bir uydu hizmeti olan Globalstar’a 450 milyon dolarlık bir fon, Apple’ın bu ay iPhone 14 serisine gelecek olan Uydu aracılığıyla Acil Durum SOS özelliğini etkinleştirdi.

Finansman, Apple’ın Gelişmiş Üretim Fonu aracılığıyla güvence altına alındı ve Globalstar’ın uydu ağı ve yer istasyonlarındaki kritik iyileştirmelere gidecek. Bu istasyonlar, California’daki Cobham Satcom tarafından üretilen yüksek güçlü antenlerle donatılırken, Globalstar’daki yaklaşık 300 çalışan yeni hizmeti destekleyecek.

Servis, İTÜ Radyo Yönetmelikleri ile mobil uydu servisleri için özel olarak hazırlanmış L ve S bantlarındaki spektrumu kullanacak. Bir iPhone 14 bir uydu talebi yaptığında, mesaj Globalstar’ın düşük dünya yörüngesindeki 24 uydusundan biri tarafından alınır, ardından mesajı özel bir yer istasyonuna gönderir ve bu mesaj onu acil servislere yönlendirir.

Apple’ın Uydu aracılığıyla Acil Durum SOS’u bu ay ABD ve Kanada’da başlayacak. İlk 2 yıl ücretsiz, daha sonra ücretli bir abonelik gerektirecek, ancak fiyat henüz onaylanmadı.

-- Reklam --

Squad’ın Solar City Arabası ABD’de de Satışa Çıkıyor!

Squad, Solar City arabasını ABD'de 6.250$'a piyasaya sürecek. Bu, Avrupa'da vaat ettiği rakamla aynı. Otomobil, Hollanda, Belçika, Fransa ve...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz