Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple, Çin'den Linç Yiyor - Altın Madalya Meselesi

Apple, Çin’den Linç Yiyor – Altın Madalya Meselesi

Çinli sosyal medya kullanıcıları, Çin'in resmi Olimpiyat altın madalya çetelesini gösteren videolar yüklemeye başladı. Video, Japonya'nın 11 altın madalya kazandığını, bu sırayı 10 altın madalya ile ABD ve Çin'in ve 7 altın madalya ile izlediğini gösterdi. Ancak Siri, Çin'in galibiyet sayısını okuyamadı.

-

Apple’ın neredeyse tüm cihazlarında bulunan sesli komut tabanlı sanal asistanı Siri, platformun Çin’in altın madalya kazanma çetelesini okuyamamasının ardından bu hafta Çin’deki sosyal medya kullanıcılarının gazabıyla karşı karşıya kaldı.

Çinli sosyal medya kullanıcıları, Çin’in resmi Olimpiyat altın madalya çetelesini gösteren videolar yüklemeye başladı. Video, Japonya’nın 11 altın madalya kazandığını, bu sırayı 10 altın madalya ile ABD ve Çin’in ve 7 altın madalya ile izlediğini gösterdi. Ancak Siri, Çin’in galibiyet sayısını okuyamadı.

Apple sorunun, iki ülkenin aynı miktarda altın madalyaya sahip olması durumunda yalnızca bir ülkenin adını okumasına izin veren teknik bir ayar nedeniyle olduğunu söylüyor. Sorun giderildi ve Siri, Çin için doğru hesaplamayı okuyabildi.

İnsanlar ABD merkezli teknoloji devinin, teknoloji ve ticaretle ilgili devam eden gerilimler nedeniyle Çin’i kasten küçümsemiş olabileceğini düşünmeye başladı. Apple, Çin’de güçlü bir varlığa sahip ancak ABD’nin Çinli şirketlere, özellikle de şu anda ABD menşeli teknolojiyi kullanması yasak olan Huawei Technologies’e uyguladığı baskı nedeniyle geri adım attı. Şu anda Çin, Apple’ın gelir bakımından üçüncü en büyük pazarı.

Ayrıca bkz: Apple Rekorlara Doymuyor – Bu Kez Xiaomi İkinci!

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here