Apple iPhone 15, Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 etkinlik özeti

Apple‘ın iPhone 15 etkinliği sona erdi ve oldukça büyük bir etkinlikti. Apple’ın Wonderlust etkinliği bize yeni iPhone kameraları, daha hızlı saatler ve çok daha fazlasını kazandırdı.

Tüm iPhone 15 modellerinde nihayet USB-C bağlantı noktaları var! iPhone 15 ve 15 Plus, Dinamik Ada özelliğine yükseltildi ve yeni bir 48MP ana kameraya sahip oldu. Sensörü Pro modellerinin 48MP biriminden daha küçük olsa da varsayılan olarak 24MP çekim yapıyor.

iPhone 15 Pro versiyonlar da oldukça güncel özellik ve bir miktar tasarım değişikliği aldı. iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max, ağır paslanmaz çelikten vazgeçerek daha güçlü, daha dayanıklı ve daha hafif bir titanyum alaşımını Siyah, Beyaz, Mavi ve doğal Titanyum olmak üzere dört renkte fırçalanmış bir çerçeveyle geliyor.

iPhone 15 Serisi Renk Seçenekleri

Donanım olarak baktığımızda ise Pro serisindeki en büyük güncellemeler kameralar ve A17 Pro yonga seti. İkincisinden başlayarak – dünyanın ilk 3nm yonga seti ve %10 daha hızlı bir işlemciye ve %20’ye kadar daha hızlı grafiklere sahip bir işlemciden bahsediyoruz.

Her iki yeni Pro da yeni, daha büyük sensörlü 48MP ana kameraya ve yeni ultra geniş sensörlere sahip ve Pro Max, tetraprism periskop tasarımı sayesinde özel bir 5x telefoto kameraya sahip. Bu kamera bir iPhone’da zoom devrimidir ve tasarımı Apple’ın yıllarını almıştır. (Evet sonunda bir iPhone 5X optik zoom yapabilyor)

Sol: iPhone 15 Pro Max – Sağ: iPhone 15 Pro

Son olarak, Apple Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 akıllı saat modelleri de bir önceki versiyonlarına göre bir miktar değişiklikle geldi. Bu akıllı giyilebilir cihazlardaki en büyük güncelleme, S8 serisi çipe kıyasla %60 daha fazla transistör içeren S9 paket içi sistem (SiP). 30 daha hızlı bir GPU ve yeni bir 4 çekirdekli NPU’ya sahiptir.

Ancak hepsi bu kadar değil – S9 SiP, Siri isteklerinin cihaz üzerinde işlenmesine olanak tanıyor, bu da buluta gidip geri dönmedikleri için çok daha hızlı sonuçlar anlamına geliyor. Apple ayrıca %25 daha doğru sesli dikte vaat ediyor.

Double Tap, Series 9’daki tartışmasız en önemli yeni özellik. Bu, Apple Vision Pro kulaklığı nasıl çalıştırdığınıza benzer şekilde başparmağınızı ve işaret parmağınızı kullanarak yaptığınız yeni bir çimdik hareketidir. Tasarımsal olarak önceki versiyonlar ile aynı. Bu yüzden bunun üzerine çok durmayacağız.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0