Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple M2 Max Çip Geekbench'tekrar göründü

Apple M2 Max Çip Geekbench’tekrar göründü

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Geçen ay, yakında çıkacak M2 Max çipini çalıştıran duyurulmamış bir Mac için Geekbench puanları çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve M1 Max’e kıyasla yalnızca küçük performans artışları gösterdi. Şimdi, ‌M2‌ Max çipi için olduğunu iddia eden başka bir puan grubu çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve performansta daha büyük bir sıçrama gösterdi.

Geçen haftaki Geekbench puanlarında, “M2” Max çipi, tek çekirdekte 1.853 ve çok çekirdekte 13.855 puan alarak, önceki modele kıyasla yalnızca küçük bir yükseltmeyi temsil ediyordu. Şimdi, “M2” Max için iddia edilen yeni bir puan setinde çip, tek çekirdekte 2.027 ve çok çekirdekte 14.888 puan aldı. Referans olarak, ‌M1 Max‌ çip, tek çekirdekte 1.755 ve çok çekirdekte 12.334’e ulaşıyor. (Fark yaklaşık %20).

Yeni Geekbench puanları, ilk olarak 14 inç ve 16 inç MacBook Pro olmasını beklediğimiz yaklaşan Mac’ler hakkında daha fazla ayrıntı sunmuyor. Puanlar, çipin 96 GB belleğe sahip “Mac14,6” tanımlayıcısına ve macOS Ventura 13.2 çalıştıran bir Mac’te çalıştığını gösteriyor. Bugünün puanları ile geçen ayın puanları arasındaki tek fark, güncellenen puanların 3,54 GHz’e kıyasla 3,68 GHz’lik daha yüksek taban frekansına sahip bir “M2” Max çipi göstermesidir, bu da daha yüksek puanları açıklayabilir.

Apple’ın başlangıçta bu yılın Kasım ayında “M2” Pro ve “M2” Max yongalarına sahip güncellenmiş Mac’leri duyurması bekleniyordu, ancak şirket planları 2023’ün başlarına kadar erteledi.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz