Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple Yeni 8K VR Gözlükler Üzerinde Çalışıyor

Apple Yeni 8K VR Gözlükler Üzerinde Çalışıyor

Cupertino merkezli şirketin bu ürünü; kullanıcıların metaverse'e girmesine izin verecek bir VR/AR kulaklığı olacak. Bu, Apple'ın yakında piyasaya çıkacak olan; ilk VR gözlüğü üzerinde çalıştığını da belirten önceki raporlarımızla uyumlu. Başlangıçta, kulaklığın bu yıl içinde piyasaya çıkacağına inanılıyordu, ancak son söylentiler 2023'te çıkacağını ima ediyor.

-

Bugün erken saatlerde, Meizu’nun kurucu ortağı ve eski Başkan Yardımcısı Li Nan, yaklaşmakta olan bir Apple ürünüyle ilgili ilginç haberler paylaştı. Nan, iPhone üreticisinin yeni bir “8K gözlük” üzerinde çalıştığını belirtti.

Yönetici, bilgileri resmi Weibo hesabında (Çinli bir mikroblog sitesi) paylaştı. Sosyal medya gönderisinde Li Nan, Metaverse hakkında; hala “şüpheleri olan” kişilere hitap etmek için bu haberi paylaştı.

Başka bir deyişle, Cupertino merkezli şirketin bu ürünü; kullanıcıların metaverse’e girmesine izin verecek bir VR/AR kulaklığı olacak. Ne yazık ki, bu konuyla ilgili daha fazla ayrıntı bilmiyoruz.

apple-vr

Ancak bu, Apple’ın yakında piyasaya çıkacak olan; ilk VR gözlüğü üzerinde çalıştığını da belirten önceki raporlarımızla uyumlu. Başlangıçta, kulaklığın bu yıl içinde piyasaya çıkacağına inanılıyordu, ancak son söylentiler 2023’te çıkacağını ima ediyor.

Bkz: Yeni Apple AR/VR Cihazı Yakında Geliyor!

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.