Ana SayfaTeknoloji HaberleriApple Yeni Bir Saat Kordonu Patenti Aldı!

Apple Yeni Bir Saat Kordonu Patenti Aldı!

Yeni patent, Apple Watch'un dahili NFC çipiyle iletişimi sağlayan bir Apple Watch bandını anlatıyor. Bu bağlantı, Apple Watch'ın bağlı bandı tanımlamasına ve bu bilgiyi çeşitli amaçlarla kullanmasına olanak tanıyor.

-

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 3’ü 24 Ekim’de Duyuracak!

Qualcomm, kullanıcılaraına muhteşem bir deneyim ve performans sunacak olan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin...

Apple, ürünleri için sürekli olarak yeni teknolojiler ve aksesuarlar araştırıp geliştirmesiyle tanınır ve Apple Watch da şirketin en çok satan ürünleri arasında yer alıyor. Bu yılın başlarında bir patent, renk değiştiren bir Apple Watch kayışı olasılığını ortaya çıkarmıştı.

Şimdi ise, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Apple’a NFC modülüne sahip bir Apple Watch kayışı için patent verdi. Bu, hem yararlı hem de tartışmalı çok sayıda uygulamaya yol açabilir.

İlk olarak Patently Apple tarafından keşfedilen patent, Apple Watch’un dahili NFC çipiyle iletişimi sağlayan bir Apple Watch bandını anlatıyor. Bu bağlantı, Apple Watch’ın bağlı bandı tanımlamasına ve bu bilgiyi çeşitli amaçlarla kullanmasına olanak tanıyor.

Bu teknolojinin potansiyel uygulamalarından bazıları, bağlı banda bağlı olarak dinamik kullanıcı arabirimi değişikliklerini içeriyor. WatchOS, saat yüzlerini değiştirebiliyor veya mevcut saat yüzünün tasarımını yeni bandın rengine daha iyi uyacak şekilde uyarlayabiliyor. Ayrıca Apple Watch, belirli bir bant bağlandığında antrenman uygulaması gibi farklı uygulamalar arasında geçiş yapabiliyor.

Apple, watchOS 9'a uygun bir pil tasarrufu modu getiriyor

Patent ayrıca, bu teknolojinin yetkisiz üçüncü taraf Apple Watch kayışlarını kontrol etmek için kullanılabileceğini öne sürüyor. Patent, yetkisiz bir bant tespit edilirse uyarı verilebileceğini veya bazı özelliklerin devre dışı bırakılabileceğini veya değiştirilebileceğini belirtiyor. Ayrıca, belirli bantlar, Apple Watch’taki belirli uygulamalar veya hizmetlerle ilişkilendirilebiliyor ve bu uygulamalar veya hizmetlerle ilgili özellikleri etkinleştirebiliyor veya bunlara erişim sağlayabiliyor.

-- Reklam --

Motorola Razr 40 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Motorola, Razr 40 Ultra ile beraber uygun fiyatlı bir kapaklı katlanabilir telefon duyurdu. Motorola Razr 40 olarak adlandırılan bu...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!