Ana SayfaTeknoloji HaberleriBAE Scooter Firması Türkiye'de Açılıyor

BAE Scooter Firması Türkiye’de Açılıyor

13 şehirde yaklaşık 10.000 e-scooter ile FENIX, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın en büyük filosuna sahip. İki ülke geçen Eylül ayında ilişkileri normalleştirdikten sonra İsrail merkezli girişim sermayesi parası alan ilk BAE girişimi oldu ve Kasım ayında İsrail merkezli risk sermayesi şirketi Maniv Mobility'den 5 milyon dolarlık finansmanının bir parçası olarak 3,8 milyon dolar aldı.

-

İsrail risk sermayesi fonu FENIX tarafından desteklenen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli e-scooter şirketi, Türk elektrikli scooter paylaşım girişimi PALM’i 5 milyon dolara (41.79 milyon TL) satın aldı.

13 şehirde yaklaşık 10.000 e-scooter ile FENIX, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük filosuna sahip. İki ülke geçen Eylül ayında ilişkileri normalleştirdikten sonra İsrail merkezli girişim sermayesi parası alan ilk BAE girişimi oldu ve Kasım ayında İsrail merkezli risk sermayesi şirketi Maniv Mobility’den 5 milyon dolarlık finansmanının bir parçası olarak 3,8 milyon dolar aldı.

FENIX’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Jaideep Dhanoa, Reuters’e verdiği demeçte, o zamandan beri açıklanmayan ek fonlar toplandığını ve FENIX’in bu yıl A serisi fon toplamayı hedeflediğini söyledi.

Dhanoa, yazları daha ılıman olan Türkiye’ye taşınmanın, Körfez’deki kavurucu yıl ortası sıcaklıklarının scooter kiralama üzerindeki etkisini dengelemeye yardımcı olacağını söyledi.

Dhanoa, yazları daha ılıman olan Türkiye’ye taşınmanın, Körfez’deki kavurucu yıl ortası sıcaklıklarının scooter kiralama üzerindeki etkisini dengelemeye yardımcı olacağını söyledi. FENIX, Eylül ayında İsrail ile benzer şekilde normalleşen Bahreyn’de ve İsrail ile diplomatik ilişkisi olmayan Katar ve Suudi Arabistan’da da faaliyet gösteriyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here