Ana SayfaTeknoloji HaberleriBAE Scooter Firması Türkiye'de Açılıyor

BAE Scooter Firması Türkiye’de Açılıyor

13 şehirde yaklaşık 10.000 e-scooter ile FENIX, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın en büyük filosuna sahip. İki ülke geçen Eylül ayında ilişkileri normalleştirdikten sonra İsrail merkezli girişim sermayesi parası alan ilk BAE girişimi oldu ve Kasım ayında İsrail merkezli risk sermayesi şirketi Maniv Mobility'den 5 milyon dolarlık finansmanının bir parçası olarak 3,8 milyon dolar aldı.

-

Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok yeni olay insanların hayatını etkiliyor. Bunlardan son dönemde en popüler olanı ise Artırılmış Gerçeklik yani AR'dir. AR içerisinde sanki...

İsrail risk sermayesi fonu FENIX tarafından desteklenen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli e-scooter şirketi, Türk elektrikli scooter paylaşım girişimi PALM’i 5 milyon dolara (41.79 milyon TL) satın aldı.

13 şehirde yaklaşık 10.000 e-scooter ile FENIX, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük filosuna sahip. İki ülke geçen Eylül ayında ilişkileri normalleştirdikten sonra İsrail merkezli girişim sermayesi parası alan ilk BAE girişimi oldu ve Kasım ayında İsrail merkezli risk sermayesi şirketi Maniv Mobility’den 5 milyon dolarlık finansmanının bir parçası olarak 3,8 milyon dolar aldı.

FENIX’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Jaideep Dhanoa, Reuters’e verdiği demeçte, o zamandan beri açıklanmayan ek fonlar toplandığını ve FENIX’in bu yıl A serisi fon toplamayı hedeflediğini söyledi.

Dhanoa, yazları daha ılıman olan Türkiye’ye taşınmanın, Körfez’deki kavurucu yıl ortası sıcaklıklarının scooter kiralama üzerindeki etkisini dengelemeye yardımcı olacağını söyledi.

Dhanoa, yazları daha ılıman olan Türkiye’ye taşınmanın, Körfez’deki kavurucu yıl ortası sıcaklıklarının scooter kiralama üzerindeki etkisini dengelemeye yardımcı olacağını söyledi. FENIX, Eylül ayında İsrail ile benzer şekilde normalleşen Bahreyn’de ve İsrail ile diplomatik ilişkisi olmayan Katar ve Suudi Arabistan’da da faaliyet gösteriyor.

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.