Ana SayfaTeknoloji HaberleriBenzersiz LED Ekranlı ROG Zephyrus G14 AniMe Matrix Türkiye'ye Geldi

Benzersiz LED Ekranlı ROG Zephyrus G14 AniMe Matrix Türkiye’ye Geldi

ROG Zephyrus G14 (GA401) AniMe Matrix özel versiyonu Türkiye'ye geldi. Yeni bilgisayara bir de bu şekliyle göz atın.

-

Şıklık ve performans dengesini en iyi şekilde kuran ROG Zephyrus G14 tüm ayıcalıklı özellikleriyle beraber geçen haftalarda Türkiye’de satışa çıktı. Performans rekorları kıran AMD Ryzen 9 4900 HS işlemcileriyle farkını gösteren bilgisayar çok beğenildi ama tanıtım sırasında göz alıcı bulunan bir versiyon daha vardı. ROG Zephyrus G14 (GA401) AniMe Matrix olarak isimlendirilen ve arka kısımda özel geliştirilmiş LED ekran bulunan versiyonunda Türkiye’ye gelmesi isteniyordu.

ASUS LED ekranlı yeni modeli bekleyen kullanıcılara bir sürpriz yaptı ve bu modelinde Türkiye’de satışlarının başlayacağını açıkladı. Bu hafta itibariyle başlayacak olan satışlara ilginin üst seviyede olmasını beklemekteyiz. Peki, bu model neden bu kadar çok konuşuluyor ve ana versiyondan farkı ne?

ROG Zephyrus G14 (GA401) AniMe Matrix

ROG Zephyrus G14 (GA401) AniMe Matrix ile Özelleştirilebilir LED Arka Kapak

Yine magnezyum alüminyum kullanılan kasa üzerinde bu kez özel bir çalışma ile açılmış olan 6536 adet ince delik bulunuyor. Arka kapağın yarı kısmı bu yapıdan oluşuyor. Özenle oluşturulmuş olan bu kasa yapısının arkasında ise yine özenle hazırlanmış olan 1,215 adet mini LED bulunuyor.

İstediğiniz herhangi bir yazıyı, GIF’leri ya da grafikleri bu kısımda LED’lerle görüntüleyebiliyorsunuz. AniMe Matrix olarak isimlendirilen teknoloji, tasarımsal açıdan benzersiz bir bilgisayara ulaşmamızı sağlıyor.

ROG Zephyrus G14 (GA401) AniMe Matrix

Markaya göre arka kapak üzerine eklenen bu yapı, kullanıcıların bilgisayarlarında kendilerini daha iyi yansıtmalarını sağlıyor.

İster farklı yazı tiplerinde kendi kelimelerinizi yazın isterseniz seslere tepki verecek müzik ritimlerini LED’ler üzerinde görüntüleyin. ROG Zephyrus G14 (GA401) AniMe Matrix her yönüyle sizi yansıtacak eşsiz bir tasarım ayrıntısı sunuyor.

ROG Zephyrus G14 (GA401) AniMe Matrix LED Kontrolü Nasıl Sağlanacak?

Arka kapak üzerindeki LED’leri özelleştirmek ve LED modları arasında geçiş yapmak için Asus’un özel geliştirmiş olduğu Armoury Crate uygulamasını kullanmanız gerekiyor. Uygulama üzerinden animasyon modu, sistem modu, ses modu gibi modlar arasında geçiş yapabileceğiniz gibi LED ışıkları kendi ifadelerinize göre değiştirebilirsiniz.

Ayrıca birbirinden farklı bir çok metin efekti uygulamanız da mümkün. Yazı fontlarından, efektlere kadar her düzenlemeyi buradan yapabilirsiniz.

ROG Zephyrus G14 (GA401) AniMe Matrix

Özelleştirilebilir LED arka kapak ile satışa çıkacak ROG Zephyrus G14 (GA401) AniMe Matrix, sadece bu özelliği için bile tercih edilebilir bir bilgisayar olmasına karşın sunmuş olduğu donanımlar da çok iyi.

ROG Zephyrus G14 incelememizi yaptığımız için sistem özellikleri için tekrar inceleme yapmayacağız. Aşağıya link ekleyeceğiz ve buradan detaylı incelemeye ulaşabilirsiniz ama kısaca sistem özelliklerinden bahsedelim.

Boyutundan Büyük İşler Yapan Bilgisayar ROG Zephyrus G14

ROG Zephyrus G14, 14 inç olmasına rağmen çok başarılı bir ekrana sahip. Çözünürlük kısmında 1080p çözünürlük ve WQHD olarak bilinen 2560 X 1440 çözünürlük seçenekleri var ve ekran 120 yenileme hızına kadar çıkabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi!

Ekran dışında donanım özellikleri de çok başarılı. AMD Ryzen 9 4900HS işlemcilerden güç alan model, 32’a kadar DDR4-3200 MHz RAM sunuyor. Güçlü işlemci, bir o kadar iyi RAM teknolojisiyle beraber ekran kartı kısmında ise Nvidia tercihi öne çıkıyor. Nvidia RTX 2060 ile GTX 1650 arasında seçimler var.

Her yönüyle güzel yeni Asus serisinin LED arka kapaklı özel versiyonunu da çok yakında görmeyi umut ediyoruz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here