Ana SayfaİncelemeEn İyi Elektrikli Scooterlar 2021

En İyi Elektrikli Scooterlar 2021

Bir elektrikli scooter sürerken, yağmur yağarken veya karlı zamanda dolaşmak çok daha eğlencelidir, bu yüzden Segway, Xiaomi, Micro ve diğer scooter üreticilerinin en iyi elektrikli scooterları topladık.

-

Bir elektrikli scooter sürerken, yağmur yağarken veya karlı zamanda dolaşmak çok daha eğlencelidir, bu yüzden Segway, Xiaomi, Micro ve diğer scooter üreticilerinin en iyi elektrikli scooterları inceledik.

Hızlıca bir yere gitmek istiyorsanız, elektrikli bir scooter en pratik seçenek gibi görünmeyebilir – ancak iki küçük tekerlek ve dolu bir pille neler yapabileceğinize şaşıracaksınız. En yeni elektrikli scooterlar pratiktir ve kolayca katlanarak paketlenebilir. Bir ‘kısa mesafe ulaşımı’ olarak, muhtemelen daha iyi bir şey yoktur.

Elektrikli scooter pazarında son bir yılda işler çok değişti. Çok sayıda yeni şirket bu kategoride yer aldı. Bu da şu anda piyasada çok daha fazla pratik yetişkin boyutlu scooter olduğu anlamına geliyor ve teknoloji daha yaygınlaştıkça gelişiyor ve ucuzluyor.

Teknik hileler olsun ya da olmasın, saatte 25-45 km civarında hızla gidebilen bir e-scooter sürmenin keyfi çoğu insanın takdir edebileceği bir şeydir (kuşkusuz bazıları için kesinlikle çok fazla güç gibi hissedebilir). 

Bu tür kişisel ulaşıma uygun bir yolculuğunuz veya işe gidip geliyorsanız, yolculuk sürenizi kısaltabilecek ve sizi trafik yoğunluğundan kurtaracak elektrikli scooterlar var. Bununla birlikte, ‘elektrikli scooter yasal mı’ sorusu bazıları için önem arz ediyor. Bugünlerde ülkemizde de elektrikli scooter’lar için bir yasa çıkıyor. (18 KM hız sınırı, otoban kullanamama gibi bazı maddeler içerdiğini de belirtelim).

Elektrikli scooterlar sadece popülaritesini artırmakla kalmıyor; eğlenceli ve aradığınız kişisel ulaşım şekli olma yolunda hızla ilerliyor. Satın alabileceğiniz en iyi olanları gözden geçirdik ve derecelendirdik, çünkü hepsi oldukça benzer görünseler de, tüm elektrikli scooterlar eşit yaratılmadı.

Elektrikli scooterlar, pilli scooterlardan daha fazlasıdır. Bu ifade ne kadar basit olsa da, aynı zamanda doğru: normal scooterlardan çok daha hızlılar, çok daha ağırlar ve elektrikli scooterlar da manuel kuzenlerinden çok daha kontrol edilebilir.

Satın alma kılavuzumuzda Xiaomi‘nin mükemmel M365 Pro‘su, Segway-Ninebot ES4 ve şu anda satın alabileceğiniz en iyi elektrikli scooter seçimimiz, Xiaomi’nin süper pratik ve uygun fiyatlı M365‘i bulunuyor. Parlak, yüksek kaliteli bir scooter, herkes için bir şeyler sunuyor ve zorlu rekabete karşı şaşırtıcı derecede ucuz.

Elektrikli Scooter Nasıl Alınır?

Sizin için en iyi elektrikli scooter‘ı seçmek kesinlikle zorunludur – bu aslında sizin için bir yatırımdır, bu nedenle keyifle sürmek isteyeceğiniz uygun bir şeye ihtiyacınız var. Unutmamak gerekir ki bu scooterlar saatte 35 KM’ye kadar hızlara çıkan dar bir yapıdan oluşur. Bu nedenle güvenliğin ana endişe olması gerekir. Ancak göz önünde bulundurmanız gereken tek şey bu değil.

Bazı elektrikli scooterlar, daha hafif ve daha kolay taşınabilirlik için mesafeden ödün vererek, hızlı bir kullanım kolaylığı sağlaması için çok uygundur. Bunlar, aynı zamanda bir tren veya otobüste seyahat etmeniz gereken uzun mesafeli yolculuklar için idealdir. 

Diğer e-scooter’lar maksimum menzil için pilin üzerine abanabilir. Ancak bu durum ürünleri olduka ağır hale getirir. Aynı şehirde yaşayıp çalışıyorsanız ve otobüs veya metro sistemini kullanmaktan kaçınmak istiyorsanız, bunlar daha iyidir. Temel olarak, bu bir dengeleyici harekettir. Uzun bir yoldan gidiyorsanız, paranızı akülere yatırın, ancak kısa mesafeli alanlar için kullanmak istiyorsanız, daha hafif, daha kompakt bir scooter daha iyi bir seçim olabilir.

En iyi elektrikli scooter en hızlı elektrikli scooter mıdır? Şart değil. Birleşik Krallık’ta en yüksek hız 25 km/saat ile sınırlıdır ve çoğu e-scooter bundan daha hızlı gidecek olsa da, polis tarafından durdurulma ve scooterınıza el konulma olasılığının daha yüksek olduğunu (ve muhtemelen para cezası alırsınız) söylemeye gerek yok. Ülkemizde de yakında uygulanacak yasa ile saatte maksimum 18 KM hız sınırı gelecek.

Dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri, alüminyum ve karbon fiber gibi hafif malzemelerdir çünkü bir yerden bir yere taşırken scooterınızın ağırlığını azaltacaklardır. Ancak elektrikli scooterınızı eğlenmekten daha fazlası için kullanıyorsanız, plastik bileşenlerden kaçının. Çünkü bunların çürüme ve kırılma olasılığı daha yüksektir.

Ayrıca tekerlekleri de düşünün. En uygun fiyatlı elektrikli scooterlar 8 inçlik tekerleklerle birlikte gelir ve bunlar düzgün şehir caddeleri için uygun olsa da, size çok daha yumuşak bir sürüş sağlamak için 10 inç pnömatik lastiklere ve süspansiyona sahip bir model de tercih edebilirsiniz. (Uygun fiyatlı modellerin çoğunda amortisör bulunmaz)

Bu scooter’ların çoğu, bir dizi kullanışlı özellik sunan tamamlayıcı uygulamalara da sahiptir. Güvenlik açısından çok faydalı olan elektrik motorunu dijital olarak kilitleyip kilidini açabilirsiniz. Ayrıca sürüşlerinizi de takip edebilirsiniz. Bazı eşlik eden uygulamalar, scooterınızın pil ömrünü uzatmak için Eco modu veya nefes nefese kalan bisikletçileri toz içinde bırakmak için Spor modu arasından seçim yaparak e-scooterınızı kurmanıza da olanak tanır. Eşlik eden bir uygulamayı bir zorunluluktan ziyade güzel bir bonus olarak düşünebilirsiniz.

Fiyat da dikkate alınması gereken önemli bir noktadır. Bulacağınız en ucuz elektrikli scooter yaklaşık 2.000 TL’den 20.000 TL ‘ye kadar değişebilir. Söylemeye gerek yok, ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz, bu yüzden bulabileceğiniz en ucuz modeli seçmek en iyi fikir değil. Scooter’a ayaklarınızın altında güvenebilmeyi istersiniz, çünkü saatte 35 KM gidebilen cihazlardan bahsediyoruz.

Popüler bir markanın güvenilir, iyi inşa edilmiş bir e-scooter’ı için muhtemelen 3000 ila 6000 TL arasında bir bütçe ayırmak isteyeceğinizi düşünüyoruz. Bu, elektrikli scooterınızın sizi hızlı bir şekilde şehirde dolaştıracak performansa sahip olmasını ve birkaç km sonra bozulmamasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kadınlar İçin Tasarlanmış Yeni E-Scooter İle Tanışın

Bununla birlikte, lüks ve performansta son nokta için br arayış içindeyseniz, 2.199 £ fiyatlı Ride AER 557’ye (aer.store) göz atmak isteyebilirsiniz. Yavaş kıvrımları ve güzel yuvarlatılmış hatları ile sadece zarif görünmekle kalmaz, aynı zamanda denge için ergonomik olarak tasarlanmıştır. 20 inçlik tekerlekleri küçük tümseklerin üzerinde rahatça kayabilir ve geniş kaymaz bambu güvertesi, ayakta durmak için rahat bir konum bulmayı kolaylaştırır. Aynı zamanda çok saygın 40 KM hıza ulaşabilir ve tek bir şarjla neredeyse 32 KM yol alabilir.

Satın Alabileceğiniz En iyi Scooterlar

Xiaomi Mijia M365

Hızlı, uygun fiyatlı, yeterince hafif ve çok sayıda kalıcı güç paketi.

Maximum Hız: 24 KM/SMenzil: 29 KMAğırlık: 12.5 KGFiyatı: 3.000 TL
Artıları (+)Eksileri (-)
Kompakt ve taşınabilir
En Popüler Seçenek
Uygulama Özellikleri
Gelişmiş Pil Tasarruf Özellikleri
Pro modeli ile değiştirildi

Xiaomi, uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla daha iyi bilinse de, M365, şirketin akıllı elektrikli scooterlar yaratmada eşit derecede becerikli olduğunu kanıtlıyor. En yüksek hıza sahip olmasa da bu katlanır elektrikli scooter, gördüğümüz en iyi uygulama bağlantı özelliklerinden bazılarına sahiptir.

Yolculuklarınızı ve bu tepelerden ne kadar hızlı indiğinizi takip etmenin yanı sıra, devasa scooter pilinin ne kadarının hala kaldığına da hızlıca göz atabilirsiniz. M365 akıllı scooter uygulaması ayrıca gelişmiş pil koruma özellikleri de getiriyor; bu, nasıl kullanacağınız konusunda akıllıysanız potansiyel olarak fazladan bir veya iki km kazanabileceğiniz anlamına gelir ve F1 benzeri KERS kurulumu, siz fren yaparken pilin şarj olduğu anlamına gelir.

Xiaomi M365 hız ve hızlanma kontrollerini inanılmaz derecede basit bulduk, herkes dakikalar içinde sürmeyi öğrenebilir. Hafif, alüminyum yapı, taşımak ve saklamak için hızla katlayabileceğiniz anlamına gelir. 

Xiaomi şimdi genişletilmiş menzilli Xiaomi Pro adlı bir güncelleme getirdi. Yine de standart M365’in para için daha iyi bir değer olduğunu ve harika bir çok yönlü elektrikli scooter olduğunu düşünüyoruz.

Segway-Ninebot ES4

İyi sunulmuş bir tasarımda zahmetsiz, katlanabilir bir e-scooter

Maximum Hız: 30 KM/SMenzil: 45 KMAğırlık: 14 KGFiyatı: 800 $
Artıları (+)Eksileri (-)
Güvenli durdurma mekanizmaları
Hızlı
Güvenilir marka
Son Güncelleme
Türkiye’de Henüz Satılmıyor

Razor Power A2

Hem ucuz hem hafif elektrikli scooter.

Maximum Hız: 16 KM/SMenzil: 40 DKAğırlık: 6.46 KGFiyatı: 2.600 TL
Artıları (+)Eksileri (-)
Hafif
Uygun Fiyat
Kompakt
Güvenilir Marka
Düşük Hız
Düşük Yük Kapasitesi
Yetersiz Pil Kapasitesi

Katlama mekanizması ve katlanabilir gidon gövdesi sayesinde Razor Power A2, bugün mevcut olan en kompakt, hafif ve taşınabilir elektrikli scooterlardan biri diyebiliriz.

Azaltılmış boyutuna rağmen A2, yüksek torklu motoru ve 22 voltluk lityum iyon pil paketi sayesinde 10 mil/saat (16 km/saat) maksimum hıza sahip ve pil ömrü 40 dakikaya kadar sürekli kullanım için yeterli. Scooterın toplam ağırlığı sadece 6,46 kilogram ve monte edildiğinde ideal bir ulaşım aracı olarak kullanılabiliyor.

Xiaomi Mijia M365 Pro

Hızlı, uygun fiyatlı, yeterince hafif ve kalıcı bir güç imkanı.

Maximum Hız: 25 KM/SMenzil: 45 KMAğırlık: 14.2 KGFiyatı: 5.000 TL
Artıları (+)Eksileri (-)
Kompakt ve taşınabilir
En Popüler Seçenek
Uygulama Özellikleri
Gelişmiş Pil Tasarruf Özellikleri
Uzun Menzil
Biraz Ağır

Xiaomi, uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla daha iyi tanınıyor olsa da, M365 Pro, şirketin akıllı elektrikli scooterlar yaratmada eşit derecede becerikli olduğunu kanıtlıyor. Bu, uygun fiyatlı ve çok yönlü olduğu için belki de sokaklarda göreceğiniz en yaygın scooterlardan biri.

Elektrikli scooterlar için oldukça standart olan saatte 15 millik azami hıza, 27 mil menzile ve 14,2 kilogram ağırlığa sahip. İyi yapılmış bir kit parçası da var. Önceki versiyona kıyasla, hızınızı ve diğer hayati istatistiklerinizi görebilmeniz için artırılmış bir menzil, geliştirilmiş frenler, daha konforlu sürüş için daha geniş bir gövde ve çok daha gelişmiş bir ekran ünitesi içeriyor.

Unagi Model One E450 (Çift Motor)

En şık elektrikli scooter

Maximum Hız: 25 KM/SMenzil: 25 KMAğırlık: 14.2 KGFiyatı: 5.000 TL
Artıları (+)Eksileri (-)
Özelliklerle dolu
Hızlı ve Rahat
Süper Şık Tasarım
Hafif
Biraz Kısa Menzil

Elektrikli bir scooter’ı bir ulaşım aracı olarak kullanmak konusunda kararlı mısınız ? O zaman Unagi Model One gibi oldukça şık bir elektrikli scooter’a ihtiyacınız var. Elbette, herhangi bir hız veya aralık rekoru ayarlamayacak, ancak muhteşem, şık çerçevesi gerçekten ihtişamlı görünüyor.

Unagi Model One, SpaceX projelerinde de kullanılan süper güçlü ve oldukça hafif malzemelerden yapılmış. Yani bu scooterı gönül rahatlığı ile kolayca taşıyabilirsiniz.

Scooterın gücü çift motordan geliyor, bu da tepelerin ve zorlu arazilerin üstesinden kolaylıkla gelebileceğinin bir kanıtı gibi. bu scooterla ekstra azami hız elde edemezsiniz, ancak en yüksek hız 15 mil ve 15 mil menzil de ortalama bir hız imkanı sunuyor. Bu scooter 4 şık renk seçeneği ile müşterilerinin zevkine göre bir tasarım avantajı da bulunduruyor.

Turboant X7 Elektrikli Scooter

Uygun fiyatlı ve çok yönlü.

Maximum Hız: 24 KM/SMenzil: 26 KMAğırlık: 13.5 KGFiyatı: 400 $
Artıları (+)Eksileri (-)
Çıkarılabilir pil
Zil ve Işık
Şehir Kontrolü
Hızlı
Pahalı Yedek Pil

Dürüst olmak gerekirse Turboant, Xaomi M365’ten ilham alıyor (aynı mat siyah alüminyum kaplamayı ve kırmızı vurguları fark edeceksiniz).

Başlangıç ​​olarak, bataryası çıkarılabilir ve kenarlara monte edilmiş. Bu, onu soğuk bir garaj veya baraka yerine iç mekanda daha az pil harcayarak tutabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca yedek pil de satın alabilirsiniz (yedek piller oldukça pahalı).

Her şeye rağmen X7’yi sürmek çok iyi. Scooterda bol miktarda tork var, hızlı ve kararlı. Aynı zamanda, ışık ve gazın kontrol edilmesi de kolay. Ne yazık ki, menzili rakipleri kadar uzun değil, ancak bunun dışında harika bir scooter diyebiliriz.

Segway Ninebot ES2

Konfor ve kalite için tasarlanmış, pratik scooter

Maximum Hız: 25 KM/SMenzil: 25 KMAğırlık: 12.5 KGFiyatı: 5.990 TL
Artıları (+)Eksileri (-)
Akıllı ve Sade Tasarım
Yükseltme İmkanı
Rakiplerine Göre Pahalı

Diğer scooter’ların eğlence veya stil için üretilebileceği yerlerde, Segway’in scooter’ı pratiklik ve rahat seyahat için üretilmiş diyebiliriz. Bu nedenle genel olarak en iyi elektrikli scooter’ımız olabilir.

Segway Ninebot ES2 sert kauçuk tekerleklere sahipken, hem ön hem de arka akslar amortisörlerle donatılmış ve akıcı bir sürüş deneyimi sağlıyor ve makul menzilini genişletmeye yardımcı olmak için yerleşik pil kurtarma özelliği bulunuyor. Segway Ninebot ES2, her anlamda çığır açan bir scooter ve müşterilerine en iyi imkanı sunmakta kararlı.

Inokim Ox Elektrikli Scooter

Arazi koşullarına uygun, geniş menzilli ve süper hızlı

Maximum Hız: 47 KM/SMenzil: 95 KMAğırlık: 28.3 KGFiyatı: 3.000 €
Artıları (+)Eksileri (-)
Çok Hızlı
İnanılmaz Menzil
Arazide Kullanılabilir
Beefy süspansiyon
Rakiplerine Göre Pahalı
Çok Ağır

Çamurlu bir alanı geçebilecek bir araç arıyorsanız, elektrikli scooterların Land Rover Defender’ı olan çılgın Inokim Ox’tan başkasına bakmayın. Ox, arka tekerleğin içine yerleştirilmiş olağanüstü güçlü 800W (Peak 1300W) fırçasız motoru ve büyük lityum iyon pili ile bir canavar. Bir araya getirildiğinde, bunlar OX’in 60 millik bir mesafe kat etmesine ve 29 mil hıza ulaşmasına izin veriyor.

Sürücünün süspansiyon konumunu değiştirmesine olanak tanıyan benzersiz bir ayarlanabilir süspansiyon sistemi var. Bunun yanı sıra daha büyük bir süspansiyon hareketi için yüksek. Ox ayrıca 130 kilogramlık  en iyi sürücü ağırlık kapasitelerinden birine sahip. Yine de 28 kilogram ağırlığıyla işe gidip gelmek için ideal değil.

Razor E100 Elektrikli Scooter

Çocuklar ve yeni başlayanlar için

Maximum Hız: 16 KM/SMenzil: 11 KMAğırlık: 4 KGFiyatı: 3.650 TL
Artıları (+)Eksileri (-)
Uzun Kullanım Süresi
Basmalı gaz kelebeği
Düşük Menzil
Düşük Hız

Bu küçük elektrikli scooter kesinlikle çocukları temiz havaya çıkaracak. Razor E100, 40 dakikaya kadar kesintisiz çalışma süresiyle güçlü bir scooter, ancak 10 mph ile sınırlandırıldığından, oyun için taşımada çok daha uygun.

Güvenli bir şekilde hareket etmek için bir basma düğmeli gaz kelebeği ile kullanımı oldukça kolay. Bu scootera bir takım montaj yapılması gerekiyor, ancak ebeveynler bunun çok basit olduğunu ve destek ayağının da scooter’ı bahçede veya başka bir yerde saklamak için kullanışlı olduğunu söylüyorlar.

JSF Urban Sprinter

Hafif bir sürüş deneyimi için en iyisi.

Maximum Hız: 12 KM/SMenzil: 24 KMAğırlık: 6.2 KGFiyatı: 265 €
Artıları (+)Eksileri (-)
Son Derece Hafif
Çoklu Çalışma Modları
Düşük Hız

Elektrikli scooter’ınızda gerçekten kısa sürüşler yapmak istiyorsanız, Urban Sprinter sizin için üretildi. Birkaç saat içinde tam olarak şarj olurken, daha küçük pili nispeten sınırlı bir menzil anlamına geliyor (ve maks. karşılaştırılabilir elektrikli scooterların çoğundan ağır), çok daha hafif bir çerçeveyle, sürüşünüz bittiğinde katlamak ve içeride sürüklemek için mükemmel olan 6,2 kg alüminyum kaplama ile menzil eksiğini telafi ediyor.

Bir gidon kontrol sistemi, hızınızı, kalan pilinizi ve Urban Sprinter’ı çalıştırdığınız modu takip etmenize olanak tanıyor. Eco moduna geçerek ek menziliniz için hızınızı değiştirebilirsiniz. 180 Watt’lık motor aşırı değil, ancak 10 derecelik eğimlerin üstesinden gelmek için yeterli. Kimse scooter’ından inip yürümek istemez, değil mi?

Alınabilecek en iyi scooter listemizin sonuna geldik. Bizim favorimiz ve youtube kanalımızda da incelemesini yapacağımız Xiaomi’nin 365 Pro Modeli oldu. Online alışveriş sitelerinde uygun kampanyalar ile Xaiomi’nin en yeni modelini iyi fiyata satın alabilirsini.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here