Exynos 7420 Testten Geçirildi

Yeni işlemci Exynos 7420’nin test sonuçları açıklandı. Sekiz çekirdekli olan ve bu alanda pek çok firmanın da umut bağladığı Exynos 7420, testten başarılı sonuç almayı başardı.

Samsung’un Galaxy S6’da kullanmayı planladığı ve Exynos 7420, Geekbench 3.0 testine sokuldu. Samsung’un işlemci konusunda iddiasını arttırdığı 7420 modelinde bu alanda uzun süredir piyasada bulunan ve tercih edilen pek çok işlemciyi geride bıraktı. 64 bit işlemciye sahip olan Exynos 7420, performans konusunda Apple A8X başta olmak üzere tüm işlemcilerden daha iyi bir performans sundu.

Test sonuçlarının açıklanması ile birlikte Samsung Galaxy S6 hakkında bazı ipuçlarına da ulaşılabildi. Öyle ki testte, Exynos 3 GB ram’e göre test edildi. Bu bakımdan Samsung Galaxy S6’da 4 GB ram kullanılacağı yönündeki iddialar da böylelikle çürütülmüş oldu. Samsung Galaxy S6 modelinde 7420 ile 3 GB bir ram tercih edecek. Exynos ile satışa çıkacak olan Samsung Galaxy S6, bu sayede performansta bir sorun yaşamayacağı gibi yüksek bir performans sağlayacağı için kullanıcıların işini de kolaylaştıracak.

26 Ocak 2015 tarihinde yapılarak kamuoyu ile paylaşılan bu sonuçlar, tüm dünyada ilgi ile takip edilirken, grafikler Exynos 7420’in ne kadar güçlü olduğunu göstermeye yetti. Piyasaya yeni giriş yapacak olan Exynos 7420, özellikleri ve sunduğu performans ile bu alanda her şeyi değiştirecek.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0