Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Haritalar artık Elektrikli Otomobiller (EV) için şarj istasyonları bulmanıza yardımcı oluyor

Google Haritalar artık Elektrikli Otomobiller (EV) için şarj istasyonları bulmanıza yardımcı oluyor

Elektrikli bir aracınız varsa, şarj istasyonlarını bulmak ve yakınınızdaki şarj cihazları hakkında gerçek zamanlı bilgi almak için zaten Google Haritalar'ı kullanıyor olabilirsiniz. Artık aracınız için en iyi şarj istasyonunu bulmak daha da kolay. "EV şarj istasyonlarını" arayın ve "hızlı şarj" filtresini seçin — daha hızlı şarj edebilmeniz için 50kW veya daha yüksek şarj cihazlarına sahip istasyonları göreceksiniz. Ayrıca EV'nizin fiş tipini daha fazla ülkede sunan istasyonları filtreleyebilirsiniz, böylece yalnızca aracınızla uyumlu fişlere sahip istasyonları görebilirsiniz. Her iki özellik de EV şarj istasyonlarının mevcut olduğu ülkelerde Android ve iOS'ta yayında.

-

Ekim Ayı PlayStation Plus Ücretsiz Oyunları Belli Oldu

Bu ay başında zam gelen PlayStation Plus, artık gamerların bütçelerini daha fazla zorlamaya başladı. Bununla...

Google Haritalar, son üç yıldır ABD ve Birleşik Krallık’taki elektrikli araç şarj istasyonu iş ortaklarıyla birlikte çalışıyor. Şirket şimdi hizmeti kapsadığı ülkelerin çoğuna genişletiyor ve kişisel tercihlerinizi belirlemenize izin vermek de dahil olmak üzere şarj hızları ve fiş türleri için yararlı filtrelerle birlikte geliyor.

Özellik artık Android ve iOS uygulamalarında kullanılabilir. Pazara bağlı olmasına ve bazı ülkeler daha az ayrıntı alacak olmasına rağmen, şarj istasyonlarının şu anda ücretsiz olup olmadığı hakkında bilgi sağlar.

Yeni filtreler, tatil için tam zamanında yapılan büyük bir Google Haritalar güncellemesinin parçası. Platform, belirli şehirlerde Canlı Görüntü sunacak – uygulama şehri kamera aracılığıyla keşfederken esas olarak işletmeleri arar ve ardından AR destekli yol tarifleri verir.

Tekerlekli sandalye erişimine uygun ve merdivensiz işletmeler, uygulamanın Ayarlar bölümündeki Erişilebilirlik özelliğinin basit bir şekilde değiştirilmesiyle de bulunabilir.

Xbox Patronu Phil Spencer Game Pass’e Zam ve Xbox’a Japon Yapımı AAA Oyunlar Geleceğini Açıkladı

21 Eylül ile 24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Tokyo Game Show 2023’e oyun sektöründen birbirinden önemli isimler katıldı. Microsoft...
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz