Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Haritalar için Canlı Görünüm ile AR tabanlı arama çok yakında

Google Haritalar için Canlı Görünüm ile AR tabanlı arama çok yakında

-

Snapchat’te kişiler nasıl engellenir?

Snapchat'te arkadaşlarınızdan birini engellemenin zamanı geldiyse, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:Adım 1: Mobil cihazınızda Snapchat uygulamasını...

Google, Eylül ayında Haritalar için AR tabanlı Canlı Görünüm aramasını duyurdu ve şirket artık güncelleme ile ilerlemeye hazır. Ancak yeni işlevsellik, Los Angeles, Londra, New York, Paris, San Francisco ve Tokyo başta olmak üzere belirli şehirlerde kullanıma sunulacak.

Bu özellik, telefonun kamerasını gerçek zamanlı olarak kullanarak gezinmenize yardımcı olan mevcut Canlı Görünüm gibi çalışır. Canlı Görünüm modu, çevrenizdeki okların yanı sıra yer işaretlerini veya aradığınız diğer yerleri işaret eder.

Milyarlarca Sokak Görünümü görüntüsünü, yapay zekayı ve AR’yi kullanan yeni Canlı Görünüm arama seçeneği, çevrenizi çok daha iyi kavramanızı sağlar. Örneğin, görünürde olmasalar ve köşe başında olsalar bile mağazaları, restoranları, bankaları, ATM’leri vb. görüntüler. Tek yapmanız gereken telefonunuzdaki kamerayı Haritalar’da etkinleştirmek ve ihtiyacınız olan yönü işaret etmek.

Bu tesislerde açılan etiketlerde artık yoğun saatler, fiyat aralığı, reyting ve tabii ki açık olup olmadığı gibi faydalı bilgiler var.

Uyumlu istasyonları ve 50 kW’ın üzerindeki hızlı şarj noktalarını bile aramanıza olanak tanıyan yeni bir EV şarj istasyonu seçeneği de geliyor.

Son olarak, Google, başlangıçta yalnızca Avustralya, Japonya, Birleşik Krallık ve ABD’de mevcut olduğundan, dünya çapında tekerlekli sandalye erişimine uygun aramayı kullanıma sunuyor.

Tüm yeni özellikler önümüzdeki haftadan itibaren hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulacak.

-- Reklam --

Alienware’in Yeni Bilgisayarı Hayallerinizi Süslüyor Olabilir!

Alienware, yeni bir 18 inç oyun dizüstü bilgisayarını tanıtan kısa bir fragman yayınladı. Bu gerçekten çok heyecan verici bir...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz