Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Slides artık ekip arkadaşlarınız tarafından yapılan değişiklikleri izlemenize olanak tanıyor

Google Slides artık ekip arkadaşlarınız tarafından yapılan değişiklikleri izlemenize olanak tanıyor

Google Slaytlar'da iş arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak ortak çalışma yapmanızı sağlayan yeni bir "Takip Et" özelliğini kullanıma sunuyoruz. İş arkadaşınızın hangi slaytta olduğunu görmek için mevcut özelliği temel alarak, artık Slaytlar araç çubuğunda bir ortak çalışanın avatarına tıklayarak o kişinin üzerinde bulunduğu slayta atlayabilir ve onlar gezinirken ve bir sunuda değişiklik yaparken onunla birlikte hareket etmeye devam edebilirsiniz.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Google Slides, şirketin bulut tabanlı üretkenlik uygulamaları paketi olan Workspace’in bir parçası olarak sunulan temel programlardan biridir. Slides kullanıcılarının yakın zamanda başka bir ortak çalışanın hangi slaytta olduğunu kontrol etme yeteneği kazanmasıyla birlikte çalışma, Workspace araçlarının en yeni özelliklerinden bazılarının merkezinde yer alıyor. Sunum yapma aracına yapılan en son ekleme, kullanıcıların bir ortak çalışanı “İzlemesine” ve slaytlar üzerinde çalışırken gözlemlemesine olanak tanır.

Bir Workspace Updates blog gönderisinde Google, özelliğin tüm Slaytlar kullanıcıları için varsayılan olarak etkinleştirildiğini söylüyor: takip etmek için araç çubuğunda ortak çalışanın avatarına dokunmaları yeterli. Bunu açmak ayrıca avatarın etrafında bir “Takip Ediliyor” rozeti getirir. Tekrar dokunmak, kesinlikle uygun olan takip etmeyi devre dışı bırakır.

Basitçe söylemek gerekirse, bir Slides projesinde ortak çalıştığınız bir kişiyi takip ettiğinizde, sunum üzerinde çalışırken her slaytta yaptıkları değişiklikleri otomatik olarak izleyeceksiniz. Aynı sayfada bir takım oluşturmak için kesinlikle kullanışlıdır, ancak bazı meraklı tipler tarafından kötüye kullanılabilir.

Ortak çalışan projeyi yenilerse veya projeden çıkarsa ya da izleyici slaytlarda düzenlemeler yapmaya başlarsa veya slayt gösterisi moduna girerse takip de durur. Aksi takdirde, oldukça basittir ve alışmak çok zaman almamalıdır.

Google, özelliği 8 Aralık’ta kullanıma sunmaya başladı ve hem kişisel Google hesabı sahipleri hem de standart Workspace müşterileri Slaytlar içinde işbirliğini teşvik etmeyi amaçlayan bu şık eke erişebildiğinden herhangi bir kullanılabilirlik kısıtlaması yok. Bu katılımın eğitimciler için bariz faydaları olsa da, profesyonel bir ortamda yaratıcı işbirliğini güçlendirme potansiyeli de vardır.

Bu, Google tarafından son birkaç ay içinde kullanıma sunulan Workspace ile ilgili birkaç güncellemeden biridir. Katlanabilirlerin önümüzdeki birkaç yıl içinde ana akım haline gelmesiyle, geçen ay Workspace’te yapılan bir güncelleme, Pixel Fold’un gelecek yıl piyasaya sürülmesinden önce Slides ve Drive gibi uygulamalarda sürükle ve bırak işlevi için destek sağladı.

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz