Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle uygulamaları, katlanabilir cihazlarda ve tabletlerde daha iyi hale gelmeye devam ediyor

Google uygulamaları, katlanabilir cihazlarda ve tabletlerde daha iyi hale gelmeye devam ediyor

Bir dizi Google Workspace uygulaması, gelişmiş sürükle ve bırak ve fare desteği alıyor.

-

2022 son çeyrekte küresel akıllı telefon üretimi %11 düştü

Trendforce, küresel akıllı telefon pazarıyla ilgili en son araştırmasını yayınlayarak 2022'nin üçüncü çeyreğinde üretimde düşüş...

Şirketin bir Google Pixel Tablet üzerinde çalıştığı doğrulandığından ve yakında bir katlanabilir tabletin de geleceği söylendiğinden, Google, katlanabilir cihazlar ve diğer büyük ekranlı cihazlar konusunda yatırım yapıyor. Bu aynı zamanda Google uygulamalarının daha büyük form faktörleri için hazır hale getirilmesi ve daha büyük ekranlarda olması mantıklı olan özelliklerin eklenmesi anlamına gelir. Bu nedenle şirket, Workspace uygulamalarından birkaçına sürükle ve bırak iyileştirmeleri ve tam fare desteği ekliyor.

Bir Workspace blog gönderisinde duyurulduğu gibi, Google Slaytlar artık metin ve resimleri bir slayttan diğerine veya diğer uygulamalara sürükleyip bırakmayı destekliyor – cihazın kendisi de sürükleyip bırakmayı desteklediği sürece. Google, diğer Workspace uygulamalarını bu konuda daha önce tamamladığından, farklı Google uygulamalarında çalışırken bundan yararlanabilmeniz gerekir. Temmuz 2022’de resim sürükle ve bırak desteği ekleyen Keep, muhtemelen buradaki en belirgin örnektir.

Benzer şekilde, Google Drive uygulaması da zaten dosyaları ve klasörleri yüklemek için sürükleyip bırakmanıza izin verir. Google bunun üzerine kurulmuştur ve artık Drive içindeki dosya ve klasörleri taşımak için sürükle ve bırak özelliğini kullanmanıza olanak tanır. Bu, Drive’ın sunduğu hem tek pencere modunda hem de iki pencere modunda mümkündür.

Son olarak, Google Dokümanlar artık tamamen bilgisayar faresiyle çalışıyor. Bu, imlecin artık beklediğiniz gibi tepki vereceği anlamına gelir. Bu, metni sol tıklayıp sürükleyerek seçmeye çalıştığınızda en belirgin şekilde görülür. Önceden, bu, belgeyi vurgulamak yerine kaydırmanızı sağlayan bir dokunma hareketini yansıtıyordu.

Google’ın büyük ekranlı cihazlarının lansmanı için uygulamalarını almak istediği açık. Android’in uzun süredir sürükle ve bırak özelliğini desteklediği göz önüne alındığında, şirketin yalnızca bazı uygulamalarının hala bu seçeneklerden yoksun olduğunu fark etmesi biraz utanç verici, ancak geç olması hiç olmamasından iyidir.

-- Reklam --

Oppo Find X6’nın Kamera Dizaynı Gün Yüzüne Çıktı

Oppo'nun Find X6 serisi amiral gemisi telefonlarını 2023'ün ilk çeyreğinde küresel pazarda duyurması bekleniyor. Serinin en az iki model (Find X6...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz